لطفا نام خود را وارد کنید

افزایش قیمت جهانی نفت

7 شهریور 1397
افزایش قیمت جهانی نفت
افزایش قیمت جهانی نفت

قیمت هر بشکه نفت امروز 7شهریور با ۵ سنت افزایش به ۷۶ دلار رسیده است . قیمت نفت خام آمریکا امروز با ۶ سنت افزایش به ۶۸ دلار و ۵۹ سنت رسیده است .

تجار گفتند، براساس تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران که از ماه نوامبر صنعت نفت این کشور را هدف قرار داده اند عامل تقویت نسبی قیمت نفت می باشد . بسیاری از خریداران نفت ایران تحت فشار واشنگتن واردات از این کشور را  داده اند.
هرچند تهران تخفیف زیادی در قیمت نفت خود پیشنهاد کرده است ، اما بر اساس آمار‌های موسسه تامسون رویترز ایکون، میزان بارگیری نفت خام و میعانات ایران در ماه اوت روزانه ۲.۰۶ میلیون بشکه برآورد شده است ، در حالی که این رقم در ماه آوریل ۳.۰۹ میلیون بشکه بوده است.

شرکت نفتی پی دی وی اس‌ای ونزوئلا این هفته اعلام کرد یک قرارداد سرمایه گذاری ۴۳۰ میلیون دلاری برای افزایش ۶۴۰ هزار بشکه‌ای تولید خود از ۱۴ میدان مختلف امضا کرده است. اما با توجه به بی ثباتی سیاسی و اقتصادی در این کشور، بسیاری از تحلیلگران در خصوص به سرانجام رسیدن این سرمایه گذاری تردید دارند.

 احتمال بروز اختلال در عرضه نفت به ویژه از سوی کشور‌های ونزوئلا، ایران، لیبی و نیجریه، بانک آمریکا مریل لینچ گفته اند ، عرضه جهان نفت تا پایان امسال (1398)ممکن است زیاد شود . به گفته این بانک «در حال حاضر میزان اختلال در عرضه تولید کنندگان غیراوپکی به ۷۳۰ هزار بشکه در روز می باشد. اما نیمی از این رقم قرار است مجددا به چرخه عرضه برگردد.»اخبــار مرتبط