لطفا نام خود را وارد کنید

افزایش قیمت دلار جهانی

15 اسفند 1397
افزایش قیمت دلار جهانی
افزایش قیمت دلار جهانی

 با افزایش احتمال تصمیم بانک مرکزی اروپا برای به تعویق انداختن مجدد افزایش نرخ بهره ، ارزش یورو در برابر دلار به کمترین سطح دو هفته رسیده است ؛ به گونه‌ای که هر یورو به ازای ۱.۱۳۰۴ دلار معامله شده است و کانال حمایتی ۱.۱۳ دلاری در معرض شکسته شدن قرار گرفه است .

در بین سایر ارزهای مهم ، دلار کانادا که این روزها به خاطر تشدید بحران داخلی و استعفای وزرای دولت جاستین ترودو - نخست وزیر این کشور - سر پرونده رسوایی یک شرکت عمرانی، حال و روز خوبی ندارد و در برابر همتای آمریکایی‌اش به پایین‌ترین سطح پنج هفته اخیر رسیده است  و هر دلار آمریکا به ازای ۱.۳۳۶۷ دلار کانادا معامله شد.

علاوه بر نقاط ضعف داخلی رقبای دلار، ارزش این ارز به لطف انتشار اخبار مثبت از اقتصاد آمریکا نیز تقویت شد.

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کردند  که حجم معاملات مسکن در این کشور به بالاترین سطح خود در هفت ماه اخیر رسیده است و رشد بخش خدمات نیز بیش از چیزی بوده که پیش‌تر تصور می‌شد.

شاخص دلار که نرخ برابری این ارز در مقابل سبدی از ارزهای مهم جهانی را اندازه می‌گیرد با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۹۶.۸۹۵ واحد رسید.

با این حال پس از آنکه بانک مرکزی استرالیا تصمیم گرفت نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد، ارزش دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا اندکی افزایش یافت و هر واحد از آن به ازای ۰.۷۰۸۶ دلار آمریکا معامله شد.

در برابر سایر ارزها، هر پوند به ازای ۱.۳۱۳۲ دلار و هر دلار به ازای ۷۰.۵۳۹۶ روپیه هند، ۱.۳۵۷۶ دلار سنگاپور، ۱.۰۰۵۲ فرانک سوئیس، ۴.۰۹۲۵ رینگت مالزی، ۱۱۱.۸۲۲۵ ین ژاپن و ۶.۷۱۳۲ یوان چین مبادله شد.اخبــار مرتبط