لطفا نام خود را وارد کنید

افزایش 2برابری تسهیلات مسکن

21 شهریور 1397
افزایش 2برابری تسهیلات مسکن
افزایش 2برابری تسهیلات مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به پیشنهاد نمایندگان برای افزایش نزدیک به 2 برابری تسهیلات خرید مسکن اشاره کردند و گفت: افزایش این تسهیلات در تهران به سه میلیارد ریال و در شهرستان ها به 1.5 میلیارد ریال پیشنهاد خواهد شد.
سیدهادی بهادری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه مدت زمان بازپرداخت تسهیلات مسکن نیز باید افزایش یابد، بیان کردند : هم اکنون مدت زمان بازپرداخت تسهیلات 12 سال می باشد و اگر این مدت زمان به 20 تا 90 سال افزایش پیدا کند ، می تواند سبب استقبال جوانان از این طرح کلی شود .
وی با بیان اینکه شرایط ارائه تسهیلات مسکن نباید کم باشد ، اضافه کردند : در شرایط فعلی تمایلی از سوی جوانان به دریافت تسهیلات مسکن احساس نخواهد شد .
وی با اشاره به برخی از برنامه های پیشنهادی برای اصلاح مقررات مربوط به تسهیلات اوراق خرید مسکن، افزودند : در شرایط کنونی به بناهای بالای 15 سال تسهیلات پرداخت نخواهد شد که همین امر سبب شده تا برای حذف قانون عمر بنا، وزارت راه و شهرسازی وارد عمل شوند .
بهادری در ادامه گفتند : تعیین عمر بنا از 20 تا 50 سال و اضافه کردن شرط فرسودگی ساختمان می تواند نقش موثری در این رابطه داشته باشد.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بالا بودن قیمت خرید هر برگه اوراق مسکن، گفت: در شرایط کنونی افراد برای خرید تسهیلات اوراق مسکن یک میلیارد و 200 میلیون ریالی باید حدود 150 میلیون ریال پرداخت انجام گیرد  که این میزان پرداختی با توجه به شرایط و معیشت زوجین عادلانه نخواهد بود .
به گزارش ایرنا نمایندگان مجلس پیشنهاد دادند که میزان پرداختی اوراق مسکن باید به گونه ای باشد که با دریافت تسهیلات بانکی، حدود 50 تا 70 درصد از هزینه خرید مسکن تامین شود.اخبــار مرتبط