لطفا نام خود را وارد کنید

افزایش 20درصدی وام مسکن

10 شهریور 1397
افزایش 20درصدی وام مسکن
افزایش 20درصدی وام مسکن

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از افزایش 20 درصدی مبلغ وام مسکن فرهنگیان در سال آینده خبر داده اند و گفتند : بزودی در آینده تفاهمی با بانک مهر ایران برای اعطای وام های 20 میلیونی قرض الحسنه به فرهنگیان را برنامه ریزی کرده ایم .

گودرز کریمی فر ، آخرین جزئیات ارائه تسهیلات به فرهنگیان را تشریح کردند : قصد داریم تفاهم نامه ای با بانک قرض الحسنه مهر ایران منعقد کنیم که احتمالا تا یکشنبه امضا و رونمایی خواهد شد.

وی افزود: سقف وام مهر ایران هم 20 میلیون تومان و قرض الحسنه می باشد که سود ندارد و تفاهم نامه آن در پنج شاخصه امضا مخواهد شد .

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با شرح اینکه وام های 15 میلیونی و 40 و 50 میلیونی مسکن نیز بر اساس شاخص ها و اولویت هایی که برای زنان سرپرست خانوار فاقد مسکن، زوج های با 20 تا 30 سال سابقه و زوج های با 10 تا 20 سال سابقه قائل شده بودیم گفت: اگرچه 50 میلیون ناچیز است اما کم هم نیست.

کریمی‌فر ادامه داد : امتیاز این وام ها این خواهد بود که بدون نوبت و سپرده گذاری و با سود و بهره کم و بازپرداخت 10 ساله برای خرید و 12 ساله برای احداث مسکن اعطا می‌شود.

وی از افزایش 20 درصدی مبلغ این وام در سال آینده خبر داد و گفت: تا امروز 1500 میلیارد تومان وام در بین فرهنگیان توزیع شده است. همچنین مجددا وام تکمیلی در نظر گرفتیم که سهمیه بین استان ها توزیع شد و در حال عملیاتی کردن تفاهمی با بانک رسالت نیز هستیم.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خاتمه خاطرنشان کرد:  750 صندوق وام ضروری داریم که یک برنامه و کار بی‌نظیر انجام داده و در حال توزیع وام هستند. این صندوق ها 4400 میلیارد تومان سرمایه دارند و مبلغ وام های اعطایی آنها را به 50 میلیون تومان افزایش دادیم که آن هم با کارمزد یک درصد و یک اقدام رفاهی خوب است.

 اخبــار مرتبط