لطفا نام خود را وارد کنید

آیا دلیل گرانی مسکن دلالان هستند؟

29 اردیبهشت 1398
آیا دلیل گرانی مسکن دلالان هستند؟
آیا دلیل گرانی مسکن دلالان هستند؟

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور گفته اند : طرح شناورسازی تسهیلات ، زمینه ساز افزایش تولید شده می باشد و قیمت مسکن را گران نخواهد کرد .
به گزارش خبرنگاران و به نقل از بمان ، فرشید پورحاجت دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور با بیان اینکه دلالان و واسطه گران در حوزه زمین فعالیت نموده اند ، گفته شد: طی سال های گذشته ورود دلالان و سوداگران به بازار زمین باعث شده است که قیمت آن نسبت به قیمت مسکن چندین برابر شود.
وی بابیان اینکه افزایش قیمت مسکن طی سال های گذشته باعث رشد هزینه های ساخت و ساز شده است گفتند : بسیاری از تولید کنندگانی که واحد مسکونی خود را در سال گذشته پیش فروش کرده اند به دلیل رشد قیمت مصالح ساختمانی ورشکست شده اند.
پورحاجت توضیح داد: دولت علاوه بر تقویت حوزه تقاضا باید برای تقویت عرضه مسکن برنامه عملیاتی داشته باشد تا بازار مسکن به یک شرایط مطلوب و ایده آل برسد.
دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور تأکید کرد: افزایش قیمت زمین طی سال های گذشته باعث شده است که چرخه تولید مسکن هم دچار مشکل شود بنابراین اگر دولت طرح شناورسازی تسهیلات خرید مسکن را در دستور کار قرار دهد باید اقدامات لازم را برای تولید کنندگان و خریداران مسکن هم برنامه ریزی کند.
وی با اشاره به اینکه طی سال های گذشته ساختمان های بسیار زیادی به دلیل کاهش قدرت خرید مسکن فریز شده است، گفت: دولت باید طرح شناورسازی مسکن را به نحو مطلوبی اجرا کند تا واحدهای بلوکه شده وارد بازار مسکن شود.
پورحاجت افزود: با اینکه مدت زمان زیادی از عنوان طرح شناورسازی مسکن می گذرد اما هنوز نحوه اجرا و همچنین دهک های دریافت کننده این تسهیلات شناسایی نشده است.اخبــار مرتبط