لطفا نام خود را وارد کنید

آیا مسکن در سال جدید گران می شود؟

20 اسفند 1397
آیا مسکن در سال جدید گران می شود؟
آیا مسکن در سال جدید گران می شود؟

یک کارشناس بازار مسکن می‌گوید: سال 98 قیمت مسکن افزایش پیدا نمی کند . چون در این بازه زمانی تقاضایی برای خرید مسکن وجود نخواهد داشت .
یک کارشناس بازار مسکن در پاسخ به این پرسش قیمت مسکن در بهار سال ۹۸ چه خواهد شده است ؟  گفتند : در سال ۹۸ دلیلی برای افزایش قیمت مسکن نخواهیم دید ؛ چرا که قیمت مسکن در سال ۹۷ به اندازه کافی جهش داشته است و بنابراین افزایش قیمت برای امسال پیش‌بینی نخواهد شد .

عطا آیت‌الهی به میزان تقاضا در بازار مسکن اشاره نموده است  و افزود: متاسفانه مسکن در رکود کامل به سر می‌برد و جا برای افزایش قیمت ندارد. تقاضا برای خرید مسکن نیز به‌طور چشمگیری فروکش کرده است. بنابراین با کاهش میزان تقاضا نمی‌توان انتظاری از افزایش دوباره قیمت‌ها داشته باشیم .

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه قیمت مسکن از افزایش میزان تورم در سال آتی تبعیت نخواهد کرد؟ اظهار کرد: افزایش قیمت طلا، ارز و دستمزد بر قیمت نهایی مسکن اثرگذار است اما بازار مسکن دیگر کشش گرانی قیمت‌ را ندارد. معتقدیم افزایش قیمت در بازار مسکن روالی یکسانی داشته باشد و گرانی قیمت طلا و ارز نیز نمی‌تواند به‌طور آنی بر قیمت مسکن و صنعت ساختمان اثرگذار باشد.

آیت‌الهی به میزان تسهیلات دولتی در حوزه مسکن اشاره کرد و گفت: تا زمانی که تسهیلات دولتی در اختیار متقاضیان قرار نگیرد وضعیت مسکن به همین روال در رکود باقی خواهد ماند.اخبــار مرتبط