لطفا نام خود را وارد کنید

بازار داغ مسکن مهر در تهران

26 شهریور 1397
بازار داغ مسکن مهر در تهران
بازار داغ مسکن مهر در تهران

مصطفی­ قلی خسروی درباره بازار مسکن اظهار دارند که:­ با توجه به خرید و فروش هم اکنون بازار مسکن نمی توان گفت بازار مسکن در رکود می باشد ­­زیرا رکود زمانی صورت می گیرد که هیچ گونه دادوستدی در ­بازار نخواهد بود .

وی ادامه داد:­ تعداد خرید و فروش­ مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته ­1.7 درصد کاهش یافته است .

قلی خسروی­ بیان کردند :­ با توجه به افزایش قیمت مسکن، همچنان­ خریدو فروش صورت می گیرد، ­در دسته رهن و اجاره نیز با افزایش قیمت ها توان مردم برای اجاره بسیار پایین آمده است­ ­و کوچ به سمت شهرک های اقماری تهران زیاد شده است.

وی با اشاره به اینکه بدلیل افزایش قیمت اجاره،​­ مردم توان پرداخت اجاره بها را نخواهند داشت و به ناچار به منطقه پایین تر از محل خود رفته اند  و این امر طبیعی خواهد بود گفت: ​ در سال های 68، 86 و 91 هم مردم به سمت شهرک های اقماری رفتند.

رئیس­ اتحادیه مشاوران­ املاک­ افزود: من هیچ اعتقادی به خانه های خالی ندارم زیرا این خانه هایی که در سال 86 یا 91 پایان کار گرفته اند­­ برای اجاره و رهن در اختیار مردم قرار خواهد گرفت زیرا هیچ کسی خانه خود را خالی نمی گذارد .

قلی خسروی­ گفتند : باتوجه به برنامه های اخیر­ دولت­ به نام مسکن امید ، باید بافت های­ فرسوده تقویت شوند ­­و همین امر سبب شد جلوی نابسامانی ­بازار خرید و فروش، تورم و افزایش قیمت مسکن­ می گیرد.

رئیس اتحادیه املاک کشور­ افزودند : باید ­فکری برای دهک های پایین جامعه داشته باشیم و با ساخت خانه و عرضه آن، تقاضا و قیمت را­ کنترل کنیم.اخبــار مرتبط