لطفا نام خود را وارد کنید

تاثیر سخنان ترامپ بر افزایش طلا

23 اسفند 1396
تاثیر سخنان ترامپ بر افزایش طلا
تاثیر سخنان ترامپ بر افزایش طلا

قیمت طلا روز چهارشنبه به دنبال کم شدن ارزش دلار که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را تقویت کرد، به بالاترین حد در یک هفته گذشته صعود کرد.

به گزارش ایسنا، هر اونس زر برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱۲ درصد رشد کرد و به ۱۳۲۷.۵۶ دلار رسید.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در آوریل ۰.۹ درصد رشد کرد و به ۱۳۲۸.۲۰ دلار رسید. بهای داد و ستدها این بازار روز سه شنبه ۶.۳۰ دلار یا ۰.۵ درصد افزایش یافته و در ۱۳۲۷.۱۰ دلار بسته شده بود.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، روز سه‌شنبه رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه را به پیگیری گردآور اختلافاتی سر سیاست در قبال کره شمالی، روسیه و ایران بیرون کرد و مایک پومپئو، مدیر سازمان سیا را به جای وی منصوب کرد. این اقدام کم شدن ارزش دلار را به پیگیری داشت.

دلار آمریکا به پیگیری بیرون کردن تیلرسون در مساوی ین و سایر ارزهای بزرگ سقوط کرد. ضعیف شدن دلار  را که سرمایه‌ گذاری جایگزین در شرایط گنگی سیاسی و مالی است، برای دارندگان سایر ارزها ارزان‌تر کرد.

بازارهای سهام آسیا روز چهارشنبه در بحبوحه نگرانی‌ها نسبت به افزایش سیاست‌های حمایت‌گرایی، عقب‌نشینی کردند.

به گفته بارناباس گان تحلیلگر بانک OCBC سنگاپور، به پیگیری اخبار غیرمنتظره اخراج تیلرسون و انتصاب پومپئو، ریسک ‌گریزی به بازارها بازگشت. پومپئو پشتیبان سیاست بازرگانی ترامپ بوده و ممکن است کمک کند ایشان برنامه خود برای وضع تعرفه‌ها بر شرکای بازرگانی آمریکا را پیش ببرد. این ابهامات و ریسک‌ گریزی سرمایه گذاران، طلا را یک دارایی مطمئن ساخت.

به گفته وانگ تائو تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس زر برای تحویل فوری با شکستن پایداری در سطح ۱۳۲۷ دلار، شدنی است به ۱۳۳۴ دلار صعود کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۵ درصد رشد کرد و به ۱۶.۶۲ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۳ درصد رشد کرد و در ۹۶۴.۵۰ دلار ایستاد و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۱ درصد افزایش یافت و در ۹۹۱.۴۷ دلار پیمان گرفت.اخبــار مرتبط