لطفا نام خود را وارد کنید

تاثیر رکود بازار مسکن بر اشتغال

17 شهریور 1397
تاثیر رکود بازار مسکن بر اشتغال
تاثیر رکود بازار مسکن بر اشتغال

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان این موضوع وضعیت بد بازار مسکن به گونه‌ای می باشد که به زودی وارد دوران رکود سنگین خواهد شد ، گفت: آمارها نشان می‌دهند قیمت مسکن در برخی از شهرها 80 درصد ، در برخی از شهرهای کوچک تا 30 درصد و در برخی از مناطق 50 درصد افزایش قیمت در خرید داشته‌ایم.

وی ادامه داد: ورود بازار مسکن به دسته رکود بسیار خطرناک می باشد زیرا که حدود هزار شغل به صورت مستقیم با بخش مسکن در ارتباط خواهند بود و رکود این بازار به ضرر اشتغال کشور  است.

بدری وضعیت بازار مسکن را ناشی از وضعیت اقتصادی کشور دانسته است  و گفتند: نبود مدیریت درست و مشکل‌دار بودن بازار هدف باعث شده که تمامی بازارهای کشور دچار چالش شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس عرضه بیشتر مسکن در بازار و دریافت مالیات بر عایدی سرمایه و خانه‌های خالی را از مهم‌ترین برنامه‌های بهبود بازار مسکن دانسته است و گفت: نمایندگان مجلس طرحی به عنوان دریافت مالیات بر عایدی مسکن را تهیه و در غالب یک فوریت در مجلس عنوان کرده اند  که امیدواریم بتواند  وضعیت را در این بازار بهبود ببخشد.

وی تأکید کرد: هم اکنون تمامی بازارها نیازمند راهکارها و ابزارهای تشویقی می باشند تا سرمایه‌گذاران انگیزه لازم برای سرمایه‌گذاری داشته باشند که این خود می‌تواند بخش داخلی کشور را رونق بخشد.

بدری درباره وضعیت بازار اجاره گفت: طرح عدم دریافت مالیات از مالکانی که مدت قرارداد اجاره را ۲ ساله منعقد می‌کنند از سوی وزارت راه‌وشهرسازی برای بهبود وضعیت بازار اجاره مطرح شد، اما هنوز در حد حرف باقی مانده است.اخبــار مرتبط