لطفا نام خود را وارد کنید

خبرهای جدید برای متقاضیان مسکن

13 آبان 1397
خبرهای جدید برای متقاضیان مسکن
خبرهای جدید برای متقاضیان مسکن

حامد مظاهریان، از تشکیل کارگروه مسکن در اولین روز‌های کاری وزیر راه و شهرسازی خبر دادند و­ افزودند : از مهمترین برنامه‌های محمد اسلامی در بخش مسکن ، حل مسئله مسکن مهر و نیز مسکن ­کم درآمد‌ها می باشد و این دو اصل جزو برنامه‌های اصلی دولت و­ ایشان­­ در زمان گرفتن­ ­ رای مورد توجه نمایندگان مجلس قرار گرفته است .

وی افزود:­ اسلامی در نخستین ­روز حضورشان، ­دستور تشکیل کارگروه مسکن را با مدیریت معاونت مسکن و ساختمان و عضویت معاونت‌ها و سازمان‌های ذیربط بخش مسکن صادر کرد­ و بلافاصله این کارگروه تشکیل جلسه داده است و در این جلسه مسایل و چالش‌های اصلی شامل بحث مسکن مهر و مسکن اجتماعی را مورد توجه قرار داده‌است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به لزوم تهیه زیرساخت‌های مسکن مهر گفت: در بخش مسکن مهر موضوع اصلی این است که حدود ۲۷۰ هزار واحد مسکن مهر تمام شده وجود دارد و منتظر زیر ساخت است که قاعدتا بر اساس ماده ۸۵ قانون ساماندهی تهیه زیر ساخت‌ها مسئولیت دیگر دستگاه‌های دولتی مانند وزارت نیرو است.

مظاهریان توضیح داد: در نهایت چیزی که برآورد شده و مورد تایید سازمان برنامه و بودجه نیز­­ هست، این­که برای حل مشکل مسکن مهر ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع مالی به قیمت سال ۹۶ مورد نیاز است­و بر آنیم اقدامات لازم برای پی‌گیری این موضوع فراهم شود.اخبــار مرتبط