لطفا نام خود را وارد کنید

خبرجدید بازار مسکن

8 خرداد 1397
خبرجدید بازار مسکن
خبرجدید بازار مسکن

 بر اساس گفته های سید کمال الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه­ قیمت مسکن باید با نرخ تورم رشد خود را آغاز کند، گفت: به دلیل سیاست‌های پولی و بانکی، شاهد رکود در بازار مسکن می باشیم.

وی افزود: با جهش قیمت ارز و کاهش ارزش ملی پول، نقدینگی به سمت مسکن سرازیر و باعث افزایش قیمت مسکن می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از روند شناسایی خانه های خالی و گرفتن مالیات از این افراد، اضافه کردند : باید تقاضای واقعی را در بازار مسکن تقویت کنیم.

شهریاری ادامه داد: اگر سرمایه گذاری با هدف سوداگری باشد هیچ وقت متقاضیان واقعی مشخص نمی شوند.

ایرج رهبر نایب رئیس کانون انبوه‌سازان، با بیان موضوع که نباید زمان رکود در بخش مسکن طولانی باشد، گفت: زمان رکود جدید 2 برابر رکود قبلی بوده است و باعث ناتوان شدن افراد متوسط در خرید مسکن شده است.

مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه املاک هم با اشاره به اینکه در 3 دوره سال 68، 86 و 91 جهش رکود داشتیم، گفت: رونق قبل از عید طبیعی ولی اتفاقات بازار مسکن بعد از عید یعنی در سال 97 بسیار شتاب زده  و ناگهانی بوده است .

وی ادامه داد: از تاریخ اول فروردین سال 96 تا اول خرداد سال جاری تعداد کل قراردادهای کشور­ 191هزار و 580 بود که از این تعداد قرارداد،­ 94 هزارو 691­ مبایعه‌نامه و 4 هزارو 250 اجاره نامه را دارند.

رئیس اتحادیه املاک گفت: در شهر تهران­ از تاریخ اول فروردین تا پنجم خرداد سال جاری تعداد قراردادها حدود 207هزار بوده است، که 119 هزار تا از آنها مبایعه نامه و حدود 85 هزار تا اجاره نامه می باشد.

خسروی قرارداد مسکن در خردادماه سال 96­ را در مقایسه با سال جاری، 2 درصد کاهش رکود اعلام کرد و افزود: مبایعه نامه نسبت به خرداد سال گذشته، 5 درصد و اجاره نامه 9 درصد کاهش داشته است.اخبــار مرتبط