لطفا نام خود را وارد کنید

دلار به 5هزار تومن هم خواهد رسید

1 بهمن 1396
دلار به 5هزار تومن هم خواهد رسید
دلار به 5هزار تومن هم خواهد رسید

کارشناسان بازار ارز ودلار در گفت و گو با خبرنگاران به افزایش بها طلا که طی چند وقت اخیر در بازار شاهد آن بودیم اشاره کرد و گفتند: این افزایش قیمت بدست آمده از میزان عرضه و درخواست می باشد که کارایی به سزایی را در این بازار خواهد داشت، در این صورت با ترس از وجود وضعیت نامساعد در برخی از بانک ها، افراد اقدام به خروج سرمایه های خود از بانک خصوصی و نیز ورود آن به بازار طلا و ارز کردند که این امر زمینه ساز برپایی تشنج در روند اقتصادی مملکت و نیز بازار دلار شده است.

او در ادامه با بیان این موضوع گفتند:خریدار نسبتا چندانی همراه نبود اما بازار دلار و سکه خریداران خیلی زیادی را با خود به همراه داشتند.

آقای وفادار کارشناس
ارز و سکه اظهار داشتند: طبق پیش بینی های انجام شده افزایش قیمت طلا و ارز ادامه دار خواهد بود، در حال حاضر قیمت دلار  نزدیک  به 4 هزار و 500 رسیده و به شایستن بسیار تا عید نوروز به نرخ 5 هزار تومان خواهد رسید، در ضمن بازار زر و سکه هم تا چند وقت آینده تحت تاثیر بازار دلار با افزایش همراه خواهد بود.

ایشان خاطرنشان کردند:  که این افزایش قیمت ارز و زر طی چند روز پسین تحت تاثیر آشوبگری هایی بود  که طی 2 هفته گذشته گواه آن بودیم و این افزایش تاکنون ادامه دار خواهد بود ولی با ترس به آرامشی که هم اکنون در بازار حاکم شده نباید بها ها بیش از این با رشد به اتفاق شوند.

کارشناس بازار طلا گفت: بها سکه و دلار در اختیار بانک مرکزی است، بنابراین باید چاره ای را در راستای متعادل کردن روند معاملاتی بازار بیندیشد که در کنار آن شورای پول باید با کمک بانک مرکزی اقداماتی را در این زمینه در دستور کار قرار دهد.اخبــار مرتبط