لطفا نام خود را وارد کنید

دلایلی برای افزایش قیمت سکه

24 آبان 1397
دلایلی برای افزایش قیمت سکه
دلایلی برای افزایش قیمت سکه

قیمت انواع سکه از روز گذشته رو به افزایش است و امروز نیز شاهد افزایش ۳۲ هزار تومانی در قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بودیم. در همین راستا محمد کشتی آرای دلیل این افزایش قیمت را تشریح و اظهار داشت: سه عامل در افزایش قیمت سکه از روز گذشته تاکنون موثر بوده است.

وی افزود: این سه عامل شامل، افزایش مجدد قیمت ارز، افزایش قیمت سکه به دنبال پایان یافتن ایام فاطمیه و همچنین نزدیک شدن به ایام پایانی سال و عامل سوم اخباری مبنی بر توقف حراج سکه به دلیل عدم استقبال از این طرح بود که روز گذشته اعلام شد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: البته سپس اخباری از سوی بانک مرکزی مبنی بر عدم توقف این طرح اعلام شد که این اخبار بر افزایش قیمت سکه بی تاثیر نبود.

کشتی آرای  با بیان اینکه، متقاضیان تعداد محدودی  سکه خریداری می کنند، اظهار داشت:از آنجایی که برای همه امکان حضور دربانک کارگشایی وجود ندارد،به همین دلیل به واحدهای فروش سکه مراجعه می کنند و این خود عاملی برای ایجاد تقاضا و افزایش قیمت است.

به گفته وی امکان پیش بینی این بازار تا پایان سال وجود ندارد زیرا شرایط بازار طلای جهانی، سکه و ارز در حال تغییر است.اخبــار مرتبط