لطفا نام خود را وارد کنید

دلایل گرانی بیش از حد مسکن

17 خرداد 1397
دلایل گرانی بیش از حد مسکن
دلایل گرانی بیش از حد مسکن

 ایرج رهبر نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران قیمت زمین و نیروی انسانی را دو دلیل عمده افزایش قیمت مسکن می داند و گفتند: رشد قیمت زمین عمده‌ترین دلیل افزایش قیمت در بازار مسکن خواهد بود و از سوی دیگر مصالح ساختمانی و نیروی انسانی نیز در این بازار تاثیرگذار خواهند بود .

وی با بیان این موضوع که مصالح ساختمانی هم زمان با افزایش قیمت مسکن رشد 40 درصدی داشته است ،افزود: در این بین قیمت آسانسور ، کلید و پریز نسبت به سایر مصالح ساختمانی رشد بیشتری داشته است.

رهبر نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران اظهار کرد: هم اکنون سوداگری در بازار مسکن نسبت به سایر مقاطع زمانی افزایش قابل توجهی یافته است و همین موضوع بر افزایش بیش از پیش قیمت مسکن دامن زده است.

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران با بیان اینکه امنیت سرمایه‌گذاری در بازار مسکن نسبت به سایر بازارها بیشتر بوده است، تاکید کرد: نابسامانی‌هایی موجود در بازار ارز و طلا  باعث شده  است تا بسیاری از سرمایه‌گذاران ،سرمایه‌های خود وارد  بخش مسکن  کنند همین موضوع زمینه‌ساز رشد قیمتی این بخش شده اند.

وی با بیان اینکه در بخش مسکن دو نوع متقاضی وجود دارد، تاکید کرد: مصرف‌کنندگان واقعی و سرمایه‌گذاران ( سوداگران ) ،متقاضیان بازار مسکن می باشند.

رهبر تاکید کرد: سوداگران بیشترین نگرانی را در بین مردم ایجاد می‌کنند بطوریکه 80 درصد از افزایش قیمت بازار مسکن ناشی از ورودسوداگران و دلالان به این بازار می باشد.اخبــار مرتبط