لطفا نام خود را وارد کنید

رشد بیش از حد مسکن به نفع بازار نمی باشد

16 مهر 1397
رشد بیش از حد مسکن به نفع بازار نمی باشد
رشد بیش از حد مسکن به نفع بازار نمی باشد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر اینکه اگر روند کاهشی نرخ ارز  ادامه پیدا کند ، قیمت مسکن ثبات پیدا می‌کند ، گفت: قطعا رشد بیش از حد قیمت موجب کسادی بازار مسکن می شود.
مصطفی‌ قلی خسروی با تاکید بر اینکه اگر قیمت مسکن افزایش یابد قدرت خرید متقاضیان نیز کاهش می یابد و‌ بازار مسکن کساد می‌شود، اظهار داشتند : متاسفانه هر زمانی که کالایی گران خواهد شد ، مردم برای خرید آن اقدام می‌کنند، پس افرادی که نیازمند مسکن می باشند ، اقدام به خرید کنند.

وی در پاسخ به این سئوال که اگر روند نزولی نرخ ارز ادامه داشته باشد ، قیمت مسکن نیز کاهش می‌یابد ، گفتند : نمی‌توان با قاطعیت در مورد رشد و یا کاهش قیمت مسکن اظهار نظر کنیم .

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفتند : بنده بارها اعلام کرده‌ام که مسکن بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری است و متقاضیانی که نیازمند مسکن هستند، برای خرید اقدام کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که عده‌ای عنوان می‌کنند که مسکن دیگر کشش رشد قیمت ندارد، گفت: سال گذشته نیز برخی عنوان می‌کردند که قیمت مسکن افزایش نمی‌یابد و کشش ندارد، اما دیدیم که قیمت مسکن افزایش یافت، پس بنابراین وجود نقدینگی سرگردان و ورود آن به هر بازاری آن بازار را دستخوش تغییر قیمت می‌کند.

قلی خسروی با عنوان این مطلب که در گذشته همواره از یک مثال معروف در میان املاکی‌ها برای متقاضیان مسکن استفاده کرده است، گفت: همواره به متقاضیان مسکن این توصیه را کرده‌ام که با خرید مسکن و نگه داشتن آن تا ۵ سال آن مسکن شما را تا ۵۰ سال نگه می‌دارد، پس اگر کسانی که نیازمند مسکن برای خود و یا فرزندان خود هستند، بهترین گزینه می‌تواند خرید مسکن باشد.

خسروی تأکید کرد که اگر روند کاهشی نرخ ارز ادامه یابد، قیمت مسکن ثبات پیدا می‌کند، اما درباره اینکه با قاطعیت بگوییم قیمت مسکن افزایش و یا کاهش خواهد یافت، نمی‌توان اظهارنظر کرد.اخبــار مرتبط