لطفا نام خود را وارد کنید

سخنان آخوندی درباره افزایش قیمت مسکن

22 شهریور 1397
سخنان آخوندی درباره افزایش قیمت مسکن
سخنان آخوندی درباره افزایش قیمت مسکن

به گزارش کارشناسان راه و شهرسازی ، عباس آخوندی با تأکید براینکه سیاست اصلی رویکرد بازآفرینی روی ارتقای کیفیت محلات متمرکز شده است، گفت: هم اکنون تمامی محلات ناکارآمد استان تهران شناسایی و تبدیل به ۶۳ محله خواهد شد . او ادامه دادند : ویژگی قابل توجه محلات ناکارآمد تهران پرجمعیت بودن آن‌ها می باشد ، به گونه‌ای که در برخی محلات به ۲۰ هزار تا ۵۰ هزار نفر می باشد ، مساله‌ای که قطعا وضعیت بافت‌های فرسوده تهران را از سایر شهرها متمایز می نماید و اهمیت آن را نشان خواهد داد .
آخوندی با بیان اینکه با توجه به گزارش‌های انجام شده  وضعیت موجود در شهرهای پیرامون تهران سخت بوده است و خدمات در سطح نازلی به نظر می رسد ، گفتند : ستاد ملی سعی دارد تا با تمرکز ویژه روی مساله کیفیت زندگی، شرایط خدمات‌رسانی در محلات را به جای تک‌واحد مورد توجه قرار  داده است . وزیر راه و شهرسازی از آغاز حداقل یک پروژه بازآفرینی در تمامی محلات ناکارآمد استان خبر داده است و گفتند : این امر نشان دهنده این می باشد، چرخه فرآیند بازآفرینی در تهران به حرکت درآمده و ارتقای کیفیت زندگی در این نقاط در اولویت قرار گرفته است.

او در این خصوص اضافه کرد: نمی‌توانیم فرآیند بازآفرینی در تهران را به‌طور منقطع از مسائل اطراف ببینیم، چرا که مسائل اصلی در این حوزه می باشد که باید حتی در جلسات بالاتر چون شورای ساماندهی شهر تهران به ریاست معاون اول رییس‌جمهور بررسی شوند، به همین دلیل می باشد که تطبیق طرح بازآفرینی با طرح ساماندهی شهر از اقدامات بسیار مهم و ضروری در این بخش محسوب می‌شود.

آخوندی درباره اجرای طرح ساماندهی شهر گفت: در این راستا تعهدات دولت در بافت‌های ناکارآمد مانند تأمین مدارس، درمانگاه، آب، فاضلاب، سیستم معابر و حمل و نقل باید مورد توجه قرار گیرد که مصوب کردیم تمامی دستگاه‌های دولتی ۳۰ درصد بودجه خود را باید در این محلات هزینه کنند.اخبــار مرتبط