لطفا نام خود را وارد کنید

سیر صعودی قیمت مسکن

14 شهریور 1397
سیر صعودی قیمت مسکن
سیر صعودی قیمت مسکن

براساس گزارشات یک کارشناس حوزه مسکن بیان کردند: سیر صعودی قیمت مسکن همچنان ادامه دار خواهد بود به طوری در ماه گذشته متوسط قیمت فروش واحدهای مسکونی آپارتمانی در شهر تهران به متری هفت میلیون و 400 هزار تومان رسیده است.
مهدی سلطان محمدی در برنامه «روز از نو»افزود: این رقم نسبت به تیرماه سال جاری شش درصد و نسبت به مرداد ماه سال گذشته یعنی در طول یکسال 62 درصد را نمایش خواهد داد .
وی اظهارداشتند:  مطابق آمارهای بانک مرکزی بیشترین حجم معاملات طی مرداد ماه سال جاری در شهر تهران مربوط به واحدهای زیر پنج سال ساخت بوده است ولی تعداد معاملات در واحدهایی با طول عمر ساخت بالا نسبت به دو سال گذشته نیز کمی افزایش می یابد .
این کارشناس حوزه مسکن گفت: بیشترین حجم معاملات نیز دراین مدت مربوط به منطقه پنج تهران خواهد بود .
وی در ادامه بابیان اینکه بازار اجاره هم در طول دوره مدنظر برمدار افزایشی بوده است، افزود: بر اساس آماری که بانک مرکزی منتشر کرده متوسط اجاره واحدهای مسکونی در شهر تهران 14 و این رقم برای سایر شهرهای 12 درصد است.
سلطان محمدی اظهار امیدواری کرد که سیر صعودی قیمت ها طی ماه های آینده کاهش پیدا کند چرا که این افزایش فراتر از توان خرید خانوارها و وضعیت کلی اقتصاد مملکت است.
وی در ادامه رشد قیمت واحدها ی مسکونی را غیر طبیعی دانسته است و گفت:این افزایش ناشی از جو روانی  می باشد ، ایجاد انتظارات تورمی، رشد نهاده های تولید و غیره است.
این کارشناس حوزه مسکن یادآورشدند : قیمت مسکن همیشه خود را در درازمدت با توان اقتصادی خانوارها منطبق و نمی تواند فراتر از این باشد.


 اخبــار مرتبط