لطفا نام خود را وارد کنید

شهری با بالاترین نرخ حاشیه نشینی در کل کشور

15 دی 1397
شهری با بالاترین نرخ حاشیه نشینی در کل کشور
شهری با بالاترین نرخ حاشیه نشینی در کل کشور

براساس گزارشات کارشناسان، شهردار چابهار گفت : نصف جمعیت شهر چابهار حاشیه‌نشین خواهند بود و این بندر بالاترین نرخ حاشیه نشینی نسبت به جمعیت را در کشور هستند.

‌یونس حقانی اظهار داشتند : از جمعیت 112 هزارنفری شهر چابهار ، 56 هزار نفر شامل نصف جمعیت این بندر در سکونتگاه‌های غیررسمی حاشیه شهرها زندگی می‌کنند.

وی افزود: این جمعیت حاشیه‌نشین در کانون‌های جمعیتی پراکنده در مجموع در محدوده‌ای هزار و دویست هکتاری زندگی کنند که از نظر تراکم جمعیتی ، سرعت رشد حاشیه‌نشینی و الگوی زیست حاشیه‌نشینی نه تنها در کشور بلکه در جهان کم سابقه می باشد .

شهردار چابهار تصریح کرد : مشکلی که ما در ساماندهی حاشیه‌نشینی خواهیم داشت ، اراضی این مناطق می باشد  که همگی متعلق به سازمان ملی زمین و مسکن می باشد و لازم است برای خدمات‌دهی به حاشیه‌نشینان این اراضی به شهرداری واگذار شود.

حقانی اضافه کرد: شهرداری چابهار اعلام کرده، اگر زمین‌ها به شهرداری واگذار شود، شهرداری با توجه ردیف‌هایی به ساماندهی حاشیه‌نشینی اختصاص‌یافته که شامل 30 درصد اعتبارات استانی و نهادهای درگیر در ستاد بازآفرینی است و همچنین پیگیری و عزم مستمر، ساماندهی را سرعت می‌دهد که متأسفانه عزم و اراده لازم برای ساماندهی حاشیه‌نشینان وجود ندارد.

شهردار چابهار گفت: برای ساماندهی شهر چابهار متناسب بااهمیت آن، پیشتر درخواست کردیم که از محل اعتبارات توسعه سواحل مکران، اعتباری به شهر چابهار تخصیص یابد که فعلاً پاسخی دریافت نکردیم، با این‌ حال این اطمینان وجود دارد که بدون توسعه شهر چابهار و ارتقای شاخص‌های زندگی در آن، استقرار صنایع و توسعه سواحل مکران با معضل جدی روبه‌رو می‌شود.اخبــار مرتبط