لطفا نام خود را وارد کنید

قیمت روز مسکن

25 شهریور 1397
قیمت روز مسکن
قیمت روز مسکن

در روزهای پایانی تابستان روند نزولی معاملات مسکن ادامه خواهد داشت و اکثر مردم در انتظار فراهم شدن شرایطی برای ورود به بازار می باشند . افزایش حداقل 50 درصدی قیمت مسکن در ماه‌های سپری شده از سال 97 سبب شده تا قدرت خرید به شدت کاهش یابد و به تبع آن بازار مسکن از متقاضیان موثر خالی شود. برنامه وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن برای جلوگیری از رکود زودهنگام در دسته مسکن افزایش سقف تسهیلات می باشد .

حدود دو هفته قبل مدیران ارشد بانک مسکن از ارائه پیشنهاد افزایش وام مسکن به بانک مرکزی اطلاع دادند. خبری که چند روز پیش توسط پایگاه خبری این بانک به صورت دیگر از زبان یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیان شده است . به نظر می‌رسد این اقدام روابط عمومی بانک مسکن در راستای اعمال فشار بر بانک مرکزی برای تسریع در موافقت با پیشنهادات خود می باشد .

از سوی دیگر وزیر راه و شهرسازی نیز پنجشنبه گذشته در شهر پرند افزایش سقف وام مسکن را یکی از برنامه‌های خود اعلام کرد و البته از اعلام رقم پیشنهادی خودداری و اطلاع‌رسانی در این‌باره را به مدیران بانک مسکن حواله کرد.

احتمالا تنها برنامه دولت، وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن برای بخش مسکن در افزایش سقف وام خلاصه می شود، طرحی که در اثرگذاری آن تردیدهای زیادی وارد است. با این تفاسیر سری به بازار قیمت‌های مسکن در مناطق 22 گانه تهران می‌زنیم؛

بر اساس این گزارش قیمت یک دستگاه آپارتمان 75 متری نوساز در محدوده تجریش 975 میلیون تومان است، واحدی با همین متراژ واقع در الهیه با قیمت هر مترمربع 17 میلیون و مجموع یک میلیارد و 275 میلیون تومان فروخته شده است.

یک واحد نوساز 96 متری واقع در زعفرانیه با پارکینگ و انباری با قیمت یک میلیارد و 780 میلیون تومان، آپارتمان نوساز 110 متری در دارآباد با قیمت یک میلیارد و 310 میلیون تومان و واحد مسکونی 87 متری واقع در شهرک غرب با قیمت 861 میلیون تومان فروخته شده است.

در میدان فردوسی هر مترمربع واحد یک سال ساخت بدون انباری و پارکینگ با قیمت 5 میلیون تومان معامله شده است و در خیابان آزادی واحد 79 متری 20 سال ساخت با قیمت هر مترمربع حدود 10 میلیون تومان و مجموع 787 میلیون تومان خریداری شده است.

همچنین یک واحد مسکونی 75 متری در پاکدشت با عمر 15 سال به قیمت 65 میلیون تومان و واحد 70 متری واقع در شهر زیبا به قیمت 600 میلیون تومان معامله شده است. عمر آپارتمان دومی 11 سال است.اخبــار مرتبط