لطفا نام خود را وارد کنید

مقدار افزایش اجاره بها مسکن 97

20 اسفند 1396
مقدار افزایش اجاره بها مسکن 97
مقدار افزایش اجاره بها مسکن 97

امسال با توجه به برخی از نوسانات که در اقتصاد کشور به وجود آمد بها مسکن دستخوش تغییراتی شد. مصطفی قلی‌خسروی در پذیرش به این سؤال که آیا با وجود اینکه گفته می‌شود رشد قیمت مسکن در سال آینده در حد نرخ تورم و یا ۲ درصد بیشتر ازآن خواهد بود، آیا اجاره قیمت نیز در همین حد تغییرخواهد کرد گفت: کرایه بها همواره تابع بها مسکن بوده است وطبق پیش‌بینی انجام شده قیمت مسکن در سال آینده در حد نرخ تورم و یا ۲ درصد بیشتراز شاخص تورم باشد رشد اجاره بها نیز در همین حد افزایش می یابد.

ایشان با اشاره به اینکه برخی تصور می‌کنند که سال آینده جهش قیمت مسکن خواهیم داشت،گفتند: باید در جواب تصورات بعضی از فروشنده‌ها و یا متقاضیان خرید مسکن بگوییم که هیچ رویداد خاصی و یا جهش قیمت مسکن در سال آینده نخواهیم داشت.

خسروی با بین این موضوع که:‌علاوه بر تعیین کننده بودن قیمت مسکن بر نرخ اجاره بها عرضه و تقاضا نیز در بالا رفتن نرخ اجاره تاثیر دارد، پس امیدواریم سال آینده در فصل نقل و انتقالات تعداد مستاجران افزایش نیابد.به گفته وی، هر زمانی که تقاضا بیش از عرضه باشد بحرانی بین مالک و مستاجر به وجود می آید.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در پذیرش به این سوال که چرا آمار معاملات مسکن در اسفندماه 1396نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است، خاطرنشان کردند: برخی از افرادبر این تصورند که قرار است اتفاق خاصی از لحاظ قیمتی در بازار مسکن در سال آینده رخ دهد،همچنان منتظر این اتفاقند و همین موضوع سبب شد تا حدودی داد و ستدها مسکن در ماه جاری کاهش یابد.

وی افزود: البته افزایش نرخ ارز وطلا نیزدلیلی برای این موضوع بود تا برخی از خرید و فروش مسکن امتناع و به سمت این بازارها کشیده شوند.اخبــار مرتبط