لطفا نام خود را وارد کنید

نداشتن حباب قیمتی بازار مسکن

19 آبان 1397
نداشتن حباب قیمتی بازار مسکن
نداشتن حباب قیمتی بازار مسکن

 فرشید پورحاجت دبیر انجمن انبوه‌سازان کشور با بیان اینکه شرایط این دوره بازار مسکن نسبت به سال‌های پیشین بسیار متفاوت شده است ، گفتند : تابستان امسال اینگونه بود که بازار مسکن از حالت رکود خارج شده است ؛ اما نه تنها از رکود خارج نشد بلکه این بازار وارد دوران رکود تورمی شد.

وی ادامه دادند : در سه ماه تابستان تعداد معاملات بازار مسکن افزایش یافته است که این به معنای خروج رکود از صنعت ساختمان نیست ، بلکه تنها حجم معاملات افزایش یافت.

پورحاجت اظهار داشتند : شرایط فعلی بازار مسکن  یک شرایط بسیار سخت ، پیچیده ، مبهم و غیر قابل پیش‌بینی می باشد و انگیزه‌ای بین تولیدکنندکان برای تولید مسکن وجود نخواهد داشت .

دبیر انجمن انبوه‌سازان کشور تأکید کردند : بی ثباتی ایجاد شده و اقتصاد کلان در حوزه بازار مسکن تأثیرگذار بوده است و این بازار باید به دور از صحبت‌های غیرکارشناسی و غیر واقعی قرار گیرد تا شاهد بهبود وضعیت بازار مسکن باشیم.

وی توضیح داد: صحبت‌های غیر کارشناسی با بازار مسکن مطابق نخواهد بود و در برخی از موارد اعلام می‌شود که این بازار دچار حباب قیمتی شده است و این در حالی می باشد که قیمت‌ها در بازار حباب‌گونه نمی باشد و کاملا واقعی است.

پورحاجت‌ در پایان گفت: هزینه‌های تولید مسکن در کشور افزایش یافته و دولت باید با استفاده از برنامه‌ریزی‌های دقیق و بخش خصوصی بتواند شرایط این بازار را در کشور تغییر دهد.اخبــار مرتبط