لطفا نام خود را وارد کنید

پول های سرگردان مردم در راه بازار مسکن

9 خرداد 1397
پول های سرگردان مردم در راه بازار مسکن
پول های سرگردان مردم در راه بازار مسکن

افزایش  قیمت‌ها شاهد آمارهای ارائه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی می باشد، دلهره‌ای جدی را در دل متقاضیان مسکن به وجود آورده است.

هم اکنون این سوال مطرح می شود که آیا مشاوران املاک می‌توانند نقشی موثر در بالا بردن قیمت مسکن داشته باشند؟

یکی از کاربران ، نوشته است : «دقیقا مشاوران مسکن با تبانی و دادن پول به بعضی از سایت‌ها و روزنامه‌ها نسبت به بازار گرمی مسکن باعث می شوند که بدون این‌که خریداری برای مسکن وجود داشته باشد، قیمت را طی چند ماه به بالای 30 تا 50 درصد افزایش بدهند و این یعنی اقتصاد پوچ و بی‌منطق.»

یکی دیگر از کاربران تصریح کرده است: «ذهن‌ها را به سمتی نبرین که از این بازار دور شودند. در این‌که مشاورین املاک از اوضاع فعلی سوءاستفاده می‌کنند، شکی نمی باشد، ولی سرمنشا خرابه که می‌خواد کوتاهی و کاستی‌ها و کم‌کاری‌های خود را گردن مردم بیاندازه.»

یکی از کاربران متذکر شده است: «واسطه‌گری در ایران عامل افزایش بی‌رویه کلیه اجناس می باشد. اختلاف قیمت زیاد میوه و تره‌بار در میدان و مغازه این مطلب را ثابت می‌کند.»

یکی از کاربران عنوان کرده اند: «به خدا زبان آدم قاصره از بیان نقش این دلال‌ها. اینا مردم رو بدبخت كردن. كاری كردن كه دیگه آرزوی خانه‌دار شدن به دلمان بماند. تو همین اردیبهشت شما ببین چقدر قیمت‌ها بالا رفته؛ بدون هیچ حساب و كتاب و توضیحی.»

کاربر دیگری نوشته است: «آخه یک مشاور مگه چقدر در میاره که پول کلان بده روزنامه‌ها. به‌نظرم هجوم مردمه که قیمت رو بالا می‌بره و البته جو روانی و نبود قوانین مناسب برای بخش مسکن.»

 «در صورت رکود، مشاورین مسکن بیش از همه آسیب می‌بینند. من چنین چیزی را قبول ندارم، مسکن شخصی است و قیمت‌ها بر اساس سلیقه مالکان تنظیم می‌شود.»

«ناصر» کاربرد دیگر گفته است: «چرا خودمون رو گول می‌زنیم. همه می‌دونند مشکل واقعی پول‌های سرگردان مردم هست. مگر ماجرای صف‌های کیلومتری دلار رو با وجود افزایش وحشتناک آن فراموش کردید یا سکه و ... همون مردم دوباره با پول‌های سرگردان وارد بازار مسکن شده‌اند.»اخبــار مرتبط