لطفا نام خود را وارد کنید

پیش بینی نرخ سود بانکی

6 تیر 1397
پیش بینی نرخ سود بانکی
پیش بینی نرخ سود بانکی

عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه رابطه مستقیمی بین تورم و نقدینگی وجود خواهد داشت، گفت: هم اکنون نیز میزان نقدینگی رشد بالایی داشته است و زمزمه افزایش نرخ سود بانکی هم مطرح شده است.

عباس آرگون در پاسخ به این سوال آیا تیم اقتصادی دولت می‌تواند در زمینه کاهش نرخ‌ها وکنترل قیمت‌ها عملکرد خوبی داشته یا خیر؟ بر طبق گزارشات اقتصادی اظهار داشتند: وجود نقدینگی بالا در کشور که بازارهای مختلف اعم از ارز، طلا، خودرو، مسکن ...  را تحت تاثیر قرار داده است باعث این اتفاق خواهد شد.
ایشان افزودند: این روز ها نیز میزان نقدینگی رشد بالایی داشته و زمزمه افزایش نرخ سود بانکی هم مطرح شده است که این حجم نقدینگی تورم را به دنبال دارد .

 بیان اینکه رابطه مستقیمی بین تورم و نقدینگی وجود خواهد داشت ، افزودند : با یک فاصله زمانی تورم تاثیر خود را بر بازار داشته، البته با توجه به اینکه طی سالیان گذشته سایر بخش‌ها با رشد قیمتی همراه می باشد اما ارز با سرکوب قیمتی همراه خواهد بود و نرخ ارز همسو با آنها رشد نداشت امروز شاهد رها شدن نرخ فنر ارز می باشیم.

وی تصریح کردند: موضوع بعدی بحث تحریم‌ها بود که مردم با توجه به نقدینگی که در اختیار داشتند به دنبال آن بودند تا منابعی که در دست دارند را به طلا وارز تبدیل کنند که این موضوع نیز نیازمند همکاری بیشتر بین مردم و دولت بود البته در این شرایط اگر همه مردم بخواهند نقدینگی خود را به ارز و طلا تبدیل کنند کشور نمی‌تواند پاسخگوی همه آنها باشد پس نیازمند سیاستی درست در این خصوص هستیم.اخبــار مرتبط