لطفا نام خود را وارد کنید

پیش بینی وضعیت مسکن در نیمه اول بهمن ماه

12 دی 1397
پیش بینی وضعیت مسکن در نیمه اول بهمن ماه
پیش بینی وضعیت مسکن در نیمه اول بهمن ماه

نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به کاهش ۶۷ درصدی معاملات طی آذرماه امسال در مقایسه با ماه مشابه سال قبل گفتند:‌ در نیمه اول زمستان امسال واحدهای بزرگ ،‌ لوکس، لاکچری و بالای ۱۶۰ مترمربع با شکست قیمت ۲۵ درصدی مواجه شدند.
حسام عقبایی در گفت‌وگو با تسنیم با تاکید بر این‌که در شرایط کنونی برای تولید مسکن و اشتغال نیازمند طرح‌های کارآمد خواهیم بود ، اظهار کرد:‌ پیش بینی می‌کنیم در حوزه خرید و فروش تا پایان سال ۹۷ رکود عمیق تورمی حکم‌فرما شود.

ایشان خاطر نشن کرد که در آذرماه امسال حجم معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۶۷ درصد کاهش یافته است، افزود:‌ یکی از مشکلات دسته مسکن در شرایط کنونی این می باشد که معیار و سنجش مالکان برای اعلام قیمت‌ها ، دلار است و همین دلیل نیز باعث افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت در این بخش می شود .

وی با اشاره به شکست قیمت ۲۵ درصدی واحدهای بزرگ،‌ لوکس، لاکچری و مساحت بالای ۱۶۰ مترمربع از نیمه زمستان امسال (اواسط بهمن)، تصریح کرد: با توجه به نبود توازن بین عرضه و تقاضا در واحدهای کوچک متراژ، احتمال شکست قیمت‌ها پایین است.

نائب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تاکید کردند :‌ تا پایان تابستان ۹۸ مسکن یک رکود عمیق خواهد داشت که این وضعیت با تغییر نرخ دلار رکود عمیق‌تر هم می شویم.اخبــار مرتبط