لطفا نام خود را وارد کنید

چند دلیل برای افزایش قیمت مسکن

23 مهر 1397
چند دلیل برای افزایش قیمت مسکن
چند دلیل برای افزایش قیمت مسکن

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفتند : قبل از CFT عملکرد دستگاه‌های اجرایی، وزارت راه و شهرسازی و تولید نشدن آپارتمان جدید در افزایش قیمت‌ها در دسته مسکن تاثیرگذار می باشد.

 محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با ایسنا ، درباره دلایل افزایش قیمت مسکن و تاثیر تصویب CFT بر تغییر قیمت اظهار داشتند: تصویب یا رد لایحه CFT قاعدتا نباید در معاملات داخلی کشور به ویژه معاملات در دسته مسکن تاثیرگذار خواهد بود چرا که قبل از CFT تامین کمبود مسکن راه‌حل مشکلات این دسته می باشد .

نماینده مردم جهرم در مجلس با تاثیرپذیر دانستن اقتصاد کشور از تصویب یا رد لایحه CFT، گفتند : صلاح است که  CFT بر کلان اقتصاد کشورمان تاثیرگذار می باشد اما قبل از آن باید به بافت فرسوده و سرمایه گذاری در این دسته توجه اساسی نماییم. سالانه به یک میلیون آپارتمان جدید نیاز خواهیم داشت اما در خوشبینانه ترین حالت کمتر از ۴۰۰ هزار واحد تولید خواهد شد و طبیعی است که این کمبود روی هم انباشته شده است و نیاز بزرگتری شکل گرفته و قیمت‌ها در این دسته به دلیل افزایش تقاضا بالا خواهد ماند .

این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس متذکر شدند : قبل از آنکه تصویب یا رد لایحه CFT بخواهد بر افزایش یا کاهش قیمت مسکن تاثیر بگذارد  این  عملکرد ضعیف وزارت راه و شهرسازی و تولید نشدن آپارتمان جدید است که بر صعودی شدن قیمت‌ها در بخش مسکن تاثیرگذار است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس خواستار توجه رییس جمهور به این مسئله در بحث تغییرات کابینه شد و افزود: امیدوارم آقای روحانی به چالش‌های بخش مسکن و توجه به رفع آنها با تغییر وزیر راه و شهرسازی توجه ویژه‌تری کند.اخبــار مرتبط