لطفا نام خود را وارد کنید

کاهش معاملات مسکن در ماه رمضان

30 اردیبهشت 1397
کاهش معاملات مسکن در ماه رمضان
کاهش معاملات مسکن در ماه رمضان

با شروع ماه مبارک رمضان تب و تاب خرید و فروش مسکن با کاهش چشمگیری روبرو شده تا جایی که داد و ستدها طی دو ماهه اوایل سال جدید نسبت به مشابه سال گذشته افزایش داشته، این میزان معاملات در اواخر اردیبشهت ماه و با آغاز ماه فرخنده رمضان باکاهش همراه شده است.

این در حالی است که با توجه به خارج شدن رکود بازار مسکن میزان قرارداد‌ها با آغاز سال جدید در ادامه رشد سه ماهه پایانی سال ۹۶ روند صعودی را به خویش گرفته بود که هم اکنون این بخش با استقامت نسبی مقابل شده است.

همچنین گزارشات انجام شده از مشاوران املاک حاکی از آن است که تعداد داد و ستدها مسکن در مناطق مختلف شهری با آغاز ماه مبارک رمضان و فصل امتحانات دانش آموزان کاهش زیادی به نظر می‌رسد با ادامه این روند بازار مسکن مجددا همانند چندین سال قبل وارد فاز استراحت شود.

در این رابطه قلی خسروی مسئول اتحادیه مشاوران املاک با ذکر اینکه روند داد و ستدها مسکن در خرداد ماه همزمان با ماه رمضان افت قیمت را تجربه می‌کند، گفت: در ۶ ماهه نخست سال ۹۷ قیمت مسکن در حوزه خرید و فروش مسکن بیش از نرخ تورم نخواهد بود.

وی در ادامه افزود: با آغاز ماه فرخنده رمضان قیمت خرید و فروش و رهن آپارتمان در مناطق گوناگون با کاهش روبرو شده است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک یاد آور شد: ملت از خرید شتابزده در بازار مسکن اجتناب کرده و با صبوری بیشتری در این بازار اقدام به معامله و خرید وفروش کنند، زیرا شتابزدگی مردم مایه ضرر و خسارت و افزایش قیمت‌ها در بازار می‌شود.

حال باید منتظر ماند و دید پس از اتمام ماه مبارک رمضان بازهم شاهد رشد نجومی قیمت‌ها در بازار مسکن خواهیم بود یا این بازار مجددا وارد فاز رکود امثال چندین سال گذشته خواهد شد.اخبــار مرتبط