لطفا نام خود را وارد کنید

کسادی بازار مسکن

25 مهر 1397
کسادی بازار مسکن
کسادی بازار مسکن

براساس گزارشات مصطفی قلی خسروی با اشاره به کاهش معاملات مسکن در سال جاری بیان کردند: میزان معاملات در ۶ ماهه سال جاری ، ۱۸۹ هزار و ۵۳۲ قرارداد بوده است در حالیکه در مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۱۰ هزار و ۸۲۲ قرارداد به ثبت رسیده اند .

وی در ادامه افزود: فعالان بازار مسکن بر این باور می باشند که این بازار با رکود مواجه شده است ، اما آمار‌ها نشان خواهد داد که میزان معاملات کم نشده است بلکه بازار مسکن با کسادی روبرو شده است.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه ۸۵ درصد از مصالح ساختمانی تولید داخل است، گفت:نگرانی مردم از بابت افزایش قیمت تمام شده مسکن نداشته باشند.

قلی خسروی گفت : متقاضیانی که نیاز به خرید مسکن دارند درنگ نکنند ، اما سرمایه‌گذاران دسته مسکن در این ایام با احتیاط فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه به طور معمول بساز و بفروش‌ها در نیمه دوم سال به دنبال جواز ساخت نمی باشند، افزود: هم اکنون اکثر سازندگان به دنبال خرید ملک کلنگی هستند بنابراین کاهش صدور پروانه‌های ساختمانی طبیعی است.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران در انتها خاطر نشان کرد: در ۶ ماهه ابتدایی سال گذشته ۶۶۴ هزار و ۹۳۴ قرارداد منعقد شده و در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری، ۶۹۳ هزار و ۷۳ قرارداد به ثبت رسیده که آمار‌ها نشان می‌دهد میزان معاملات در کل کشور بیشتر بوده است.اخبــار مرتبط