لطفا نام خود را وارد کنید

کمبود متراژ های کوچک در بازار مسکن امسال

10 مهر 1397
کمبود متراژ های کوچک در بازار مسکن امسال
کمبود متراژ های کوچک در بازار مسکن امسال

ایرج رهبر، عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران با بیان این موضوع که معضل جدید بازار مسکن کمبود واحدهای متراژ کوچک می باشد ، گفت: هم اکنون میزان تولید واحدهای متراژ کوچک برای متقاضیان متوسط و ضعیف جامعه نایاب شده است و این خود مشکلات این قشر از مردم را دو چندان کرده است.
وی بیان کردند: بسیاری از متقاضیان برای اجاره  نیازمند واحدهای کوچک متراژ هستند که متأسفانه به دلیل عدم طراحی درست در طرح تفصیلی، با مشکل مواجه شده اند.

عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران با اشاره به اینکه بسیاری از واحدهای خالی در تهران مربوط به واحدهای لوکس و لاکچری می باشد ، افزود: دولت باید عزم خود را برای واحدهای متراژ کوچک و متوسط به کار گیرد.

رهبر با بیان اینکه وضعیت کنونی بازار مسکن باعث شده که متقاضیان به حاشیه و حومه شهرها مهاجرت کنند، گفت: دولت در 5 سال گذشته برنامه ریزی کرده بود که مسکن اجتماعی را برای متقاضیان طراحی کند اما این طرح تنها در حد حرف باقی ماند.

وی افزود: دولت باید بر بخش تولید تمرکز کند چراکه در نیمه دوم سال قیمت‌ها نه تنها کاهش نمی‌یابد، بلکه نوسانات ایجاد شده در بازارهای موازی بر قیمت مسکن نیز تأثیرگذار خواهد بود.اخبــار مرتبط