لطفا نام خود را وارد کنید

گران نشدن خانه در سال جدید

14 اسفند 1397
گران نشدن خانه در سال جدید
گران نشدن خانه در سال جدید

 ابوالقاسم رحیمی انارکی درباره ایجاد زنجیره تامین مالی مسکن برای کاهش هزینه‌های ساخت و ساز ، اظهار کردند: ایجاد این زنجیره در حال انجام می باشد و دسته ای از آنکه با بنیاد مسکن است ، نهایی شده که امیدواریم بتوانیم تا پایان سال آن را عملیاتی نماییم.

وی افزود: در حال تاسیس یک شرکت هستیم که اگر انجام شود، کار تا پایان سال عملیاتی خواهد شد، در غیر این صورت باید منتظر تاسیس شرکت بمانیم.

زنجیره تامین مالی مسکن تابستان آینده نهایی می‌شود

مدیرعامل بانک مسکن از نهایی شدن این زنجیره در تابستان سال آینده خبر داد و تصریح کرد: اقدامات نهایی این کار در تابستان سال آینده انجام می‌شود و در تلاش هستیم بتوانیم در تابستان سال ۱۳۹۸ زنجیره تامین مالی مسکن را به طور کامل اجرایی کنیم.

رحیمی انارکی درباره احتمال افزایش قیمت مسکن در سال آینده ، گفتند: بعید می‌دانم که قیمت مسکن در سال آینده افزایش یافته است ، چراکه اصلاً قدرت خریدی بین مردم نمی باشد که بخواهد باعث افزایش قیمت مسکن شود.

وی تاکید داشت که افزایش قیمت مسکن بسیار بعید است و احتمالاً در حد تورم هم افزایش قیمت نخواهیم داشت.

مدیرعامل بانک مسکن همچنین با اشاره به تصویب افزایش ۵۰۰۰ میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه سال آینده، گفت: این ۵،۰۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه در واقع از بدهی‌های ما برای مسکن مهر کسر می‌شود.

رحیمی انارکی با بیان اینکه ۳۹۴ هزار میلیارد ریال بدهی بابت مسکن مهر داریم، اظهار کرد: با تصویب این تبصره، ۵۰ هزار میلیارد ریال از این بدهی کسر می‌شود.

طرح زنجیره تامین مالی مسکن، طرحی است که توسط بانک مسکن با همکاری سایر نهاد‌های مربوطه در حال طراحی و قرار است با اجرای آن هزینه ساخت و ساز تا ۳۰ درصد از سال آینده کاهش یابد.اخبــار مرتبط