لطفا نام خود را وارد کنید

گران نشدن مسکن در سال آینده

30 دی 1396
گران نشدن مسکن در سال آینده
گران نشدن مسکن در سال آینده

حامد مظاهریان در جمع خبرنگاران با اظهار بر این موضوع گفتند:فزایش ملایمی را در قیمت مسکن و شمار مبایعه‌نامه‌ها داریم که جای نگرانی نمی باشد. من می‌توانم این اطمینان را به عزیزانی که خریدار مسکن هستند بدهم که تا سال آینده هم این پروسه به سود خریداران مصرفی بازار می باشد و جایی برای سفته بازان نیست.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: در آذرماه افزایش ۵۰ درصدی را در تعداد داد و ستدها نسبت به آذرماه سال گذشته گواه بودیم. اگر آمارگرفتن دی ماه بیاید می‌توان دقیق‌تر بازگویی دیدگاه کرد اما اندیشه می‌کنم آمار دی‌ماه اندکی تعدیل شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وقتی احصاء سالانه بازار مسکن را نگاه می‌کنیم افزایش قیمت نگران کننده نیست و تقریبا تا نزدیک نرخ تورم می باشد، تصریح کرد: خوشبختانه دولت توانسته هنوز این بازار را خالی از بازار سودآوری‌های کاذب نگه دارد.

مظاهریان در پاسخ به شایعه ساززی مبنی بر رشد قیمت مسکن در سال آینده گفتند: ۵۰ درصد شمار مبایعه‌نامه‌ها افزایش یافته و اینکه اعلام می‌کنند قیمت تغییر می‌کند جوسازی کسانی است که می‌خواهند آپارتمان های خویش را گرانتر از قیمتی که در بازار می باشند بفروشند.

ایشان در ادامه به سخنان خویش افزودند: در تهران ۴۹۰ هزار منزل خالی داریم که به سختی می‌توان برای آنها مشتری پیدا یافت. بازار عمومی فعلا برای قشر میانه است و هنوز سودآوری این بازار کمتر از سپرده گذاری بانک می باشد.

ولی خوشبختانه همه نشانه‌ها مثبت است که بازار مسکن به سمت رونق در حال حرکت است. لذا این اطمینان را می‌دهم که در ماه‌های آتی و سال آینده جهش‌های قیمتی شدید نخواهیم داشت.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با این گفتگو که برخی می گویند بازار مسکن مبتلا رکود تورمی شده است گفت: من متوجه رکود تورمی نمی‌شوم.

اساسا بازارها، بازارهای رکود و رونق هستند. اگر رویت کلی به دسته مسکن داشته باشیم و موجودی کافی که هستی دارد می‌بینیم تنها خانه‌های گران قیمت نیستند که خالی مانده‌اند.

به طور نمونه در شهر پرند نزدیک ۷۰۰۰ مسکن مهر بدون متقاضی داریم؛ پس در سطوح مختلف، قیمت‌های فعلی نگران کننده یا پرتو دهنده جهش بها نیستند.اخبــار مرتبط