لطفا نام خود را وارد کنید

لیست اخبار

تعداد نمایش اخبار در هر صفحه

حسام عقبایی نایب رئیس اتحادیه املاک تهران با در نظر گرفتن اینکه هم اکنون بازار مسکن در شرایط رکود تورمی قرار خواهد داشت ، گفت: حجم معاملات مسکن در تیر ماه ۲۵ درصد ، مرداد ۳۶ درصد، شهریور ۴۵ درصد، مهر ۵۴ درصد، آبان ۶۳ درصد، آذر ۶۷ درصد، دی ۶۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

ادامـه مطلب ...
کاهش67 درصدی معاملات مسکن

نایب رئیس اول اتحادیه املاک با اشاره به قیمت مسکن تا شهریور ماه سال آینده تغییری نمی کند گفتند : اگر قیمت دلار در سال آینده افزایش نداشته باشد قسمتی از قیمت واحد‌های مسکونی که به صورت نامتعارف افزایش یافته است تحت تاثیر این موضوع قرار می‌گیرد و به مرور شاهد شکسته شدن قیمت‌ها در بازار مسکن می باشیم . حسام عقبایی در خصوص شرایط بازار مسکن در ماه‌های پایانی سال بیان نمود : قیمت واحد‌های متوسط و متراژ پایین تا پایان سال تغییر چندانی نخواهد کرد و کاهش یک تا ۲ درصدی قیمت در این واحد‌هادر صورت توازن در عرضه و تقاضای متعادل مسکن صورت خواهد گرفت .

ادامـه مطلب ...
آیا ارز بر بازار مسکن تاثیر گذار گذاشته است؟

حسن خسته بند ، عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه سال آینده بازار مسکن بار دیگر شاهد بروز تلاطمات اقتصادی خواهد شد، گفتند : برخی اعلام کردند که قیمت بازار مسکن در سال آینده روند کاهشی خواهد داشت ، اما به نظر من این مسئله محقق نمی شود زیرا کاهش قیمت ها در بازار مسکن تحت تأثیر عواملی و شاخص هایی بوده است که امروز عملیاتی نشده است. نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا تا زمانی که نقدینگی و سرمایه کشور به سمت دسته تولید هدایت داده نشود ، نباید انتظار کاهش گرانی ها در بازار مسکن را داشت.

ادامـه مطلب ...
بهبود قیمت مسکن توسط ساخت و ساز

در اختیاریه یک واحد 103 متری با عمر 25 سال به قیمت یک میلیارد و 340 میلیون تومان فروخته شد. هر مترمربع از این واحد مسکونی حدود 13 میلیون تومان در زمان امضای قرارداد قیمت داشت .

ادامـه مطلب ...
قیمت روز مسکن پایتخت

صرافی‌های بانک ها قیمت دلار را برای روز جاری با افزایش نسبت به نرخ پایانی دیروز6 بهمن ، 11 هزار و 790 تومان اعلام شد . این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 11 هزار و 740 تومان خریداری می‌کنند. قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های بانک ها، 13 هزار و 700 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 13 هزار و 600 تومان است.

ادامـه مطلب ...
نرخ دلار در صرافی ها امروز 7بهمن ماه

متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران در دی‌ماه سال ۱۳۹۷ ، ۹۸ میلیون ریال می باشد که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲.۵ و ۹۰.۸ درصد افزایش نشان می دهد .

ادامـه مطلب ...
مسکن درحال گران شدن

حق مسکن کارگران آخرین بار آبان‌ماه سال 95 با افزایش 100 درصدی از 20هزار تومان به40 هزار تومان افزایش پیدا کرد ، اکنون بعد از 2سال که حق مسکن ثابت می باشد قرار است ، در جلسه دوشنبه اول بهمن ماه افزایش حق مسکن 98 کارگران برای سال آینده مورد بررسی قرار گیرد

ادامـه مطلب ...
حق مسکن کارگران در سال جدید

در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ بهای مسکن در کشورهای اروپایی افزایشی بوده است. در مقایسه با سه ماهه دوم سال، این افزایش معادل ۱.۶ درصد در منطقه یورو و ۱.۵ درصد در اتحادیه اروپا و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل معادل ۴.۳ درصد در منطقه یورو و اتحادیه اروپا بوده است.

ادامـه مطلب ...
افزایش قیمت مسکن اروپا

رضا رحمانی شامگاه دوشنبه در حاشیه افتتاح یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی کردکوی در جمع خبرنگاران اظهار کردند : امسال دولت برای رونق تولید و ایجاد اشتغال تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته شده است . وی افزود: امسال از تبصره ۱۸ اعتبار برای ویژه ای برای نوسازی واحدها ، تکمیل واحدهای با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد ، سرمایه در گردش و کلینیک های واحدهای صنعتی پیش بینی می شود .

ادامـه مطلب ...
موافقت نکردن دولت در افزایش قیمت مسکن

ر جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران امروز دوشنبه 24 دی ماه 97 قیمت ارز در بازار آزاد تهران می باشد . براساس گزارشات دلار آمریکا 11 هزار و 100 تومان ، یورو با قیمت 12 هزار 950 تومان، پوند 14350، دلار کانادا 8550 ، درهم امارات 2990 و لیر ترکیه 1950 تومان خواهد بود .

ادامـه مطلب ...
نرخ ارز و دلار در امروز 24 دی ماه

شورای عالی کار به عنوان شورای فرابخشی با حضور نمایندگان کارگری ، کارفرمایی و دولت روز یکشنبه (۲۳ دی‌ماه) با دستور کار «افزایش حق مسکن کارگران» و «اصلاح آیین دادرسی» تشکیل جلسه خواهند داد . پیش از این نیز حاتم شاکرمی ، معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با خبرنگاران از افزایش

ادامـه مطلب ...
تشکیل جلسه برای افزایش حق مسکن برای کاراگران

صرافی‌های بانک ها قیمت دلار را برای روز جاری با 20 تومان کاهش نسبت به نرخ دیروز ، 10 هزار و 880 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 10 هزار و 780 تومان خریداری می‌کنند. قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های بانک ها 12 هزار و 720 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 12 هزار و 620 تومان می باشد

ادامـه مطلب ...
قیمت روز دلار19 دی

براساس گزارشات کارشناسان، شهردار چابهار گفت : نصف جمعیت شهر چابهار حاشیه‌نشین خواهند بود و این بندر بالاترین نرخ حاشیه نشینی نسبت به جمعیت را در کشور هستند. ‌یونس حقانی اظهار داشتند : از جمعیت 112 هزارنفری شهر چابهار ، 56 هزار نفر شامل نصف جمعیت این بندر در سکونتگاه‌های غیررسمی حاشیه شهرها زندگی

ادامـه مطلب ...
شهری با بالاترین نرخ حاشیه نشینی در کل کشور

نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به کاهش ۶۷ درصدی معاملات طی آذرماه امسال در مقایسه با ماه مشابه سال قبل گفتند:‌ در نیمه اول زمستان امسال واحدهای بزرگ ،‌ لوکس، لاکچری و بالای ۱۶۰ مترمربع با شکست قیمت ۲۵ درصدی مواجه شدند. حسام عقبایی در گفت‌وگو با تسنیم با تاکید بر این‌که در شرایط کنونی برای تولید مسکن و اشتغال نیازمند طرح‌های کارآمد خواهیم بود ، اظهار کرد:‌ پیش بینی می‌کنیم در حوزه خرید و فروش تا پایان سال ۹۷ رکود عمیق تورمی حکم‌فرما شود.

ادامـه مطلب ...
پیش بینی وضعیت مسکن در نیمه اول بهمن ماه

بر اساس گزارش سامانه املاک و مستغلات ، یک واحد مسکونی ۴۹متری در دبستان با عمر ۳۰ سال به‌قیمت ۳۰۳ میلیون تومان معامله شده است. یک مورد آپارتمان ۵۱متری با عمر ۴ سال واقع در منطقه ۵ محله آپادانا ۶۲۲ میلیون تومان، واحد ۷۲متری ۱۷ سال ساخت در ساعی به‌قیمت یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان

ادامـه مطلب ...
قیمت روز مسکن درتاریخ 97/10/11

بعد از اتفاقات و نوسان در بازار ارز و دلار ، کمتر بازاری می باشد که تحت تاثیر این نوسانات قرار نگیرد . بازار مسکن هم که خود را برای ورود به دوره رونق آماده می‌کرد ، این بار هم نتوانست به عنوان تافته‌ای جدابافته عمل کند و با قرارگرفتن در منحنی افزایش قیمت ، آبی بر آتش معاملات ریخته اند .

ادامـه مطلب ...
آیا رونق به بازار مسکن برمیگردد؟

قیمت دلار امروز چهارشنبه ۵ دی ماه ۱۳۹۷ در بازار آزاد دلار ۱۲٫۰۰۰ تومان خواهد بود . قیمت دلار در صرافی ها : در صرافی ملی امروز چهارشنبه ۵ دی ماه ۱۳۹۷ دلار ۱۰/۵۰۰ تومان و تا سقف ۲۲۰۰ دلار ارائه خواهد شد . همچنین با قیمت ۱۰/۴۰۰ تومان از مردم خریداری می شود . قیمت خرید یورو نیز در صرافی های دولتی ۱۲/۱۵۰ تومان

ادامـه مطلب ...
قیمت دلار در چهارشنبه5دی ماه

خرید و فروش باغ شهریار خرید و فروش باغ ملارد ویلا شهریار باغ و باغچه در ملارد خرید باغ ویلای لوکس در ملارد باغ ویلای لوکس در ملارد باغ ویلا در شهریار قیمت ویلا شهریار خرید باغچه خرید و فروش باغ ملارد

ادامـه مطلب ...
سوداگری در بخش مسکن

محمدعلی ربانی، عضو هیات مدیره انجمن انبوه‌سازان استان تهران درباره میزان افزایش قیمت در بازار مسکن سال 98 گفتند : نمی توانیم بگوییم در سال 98 رونق جندانی خواهیم داشت . سال آینده بیش از 30 درصد افزایش قیمت در بازار رهن و اجاره داریم و اگر سیاست های اقتصادی ، پولی و مالی عوض نشود ، رکود همچنان در این بازار برقرار می ماند. ▫️اکنون چندان علاقه ای به خرید وجود ندارد زیرا مردم بلا تکلیقف هستند . ▫️اکنون وضعیت پیچیده ای ایجاد شده که هیچ سرمایه گذاری در دسته صنعت ساختمان گام برمی دارد ،‌ ثباتی را نمی بیند و دست به سرمایه گذاری نمی زند. ▫️به همین دلیل نمی توانیم بگوییم در سال 98 مسکن رونق می یابد .

ادامـه مطلب ...
پیش بینی بازار مسکن در سال جدید98

گزارش ماهانه تحولات بازار مسکن تهران، طی هفته اول ماه بعد توسط وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی منتشر می‌شود که غالبا تفاوت ناچیزی با هم دارند. آخرین گزارش ها در مورد این موضوع نیز مربوط به آبان ماه بود که در هفته اول آذر منتشر شد که بر اساس آن ، قیمت مسکن تهران در آبان به ۲/ ۹ میلیون تومان رسیده بود . طی هفته‌جاری ، قیمت مسکن آذرماه منتشر خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود قیمت مسکن تهران در آذرماه با افزایش نسبت به آبان ماه ، در بازه ۹ تا ۱۰ میلیون تومان قرار گیرد. در چنین شرایطی، سوالی که ذهن بسیاری از فعالان بازار مسکن را مشغول کرده این می باشد

ادامـه مطلب ...
بازار مسکن در آستانه رکود چندساله

بعد از شتاب ریزش قیمت ها در بازار ارز و افزایش مراجعه مردم به مراکز خرید و فروش ارز برای فروش ارزهای خانگی ، بانک مرکزی از بانک ها خواست نسبت به خرید ارزهای مردمی فعال شوند . به همین دلیل شعب ارزی بانک ها هر روز بعد از دریافت نرخ از بانک مرکزی

ادامـه مطلب ...
قیمت خرید و فروش دلار

براساس گزارشات انجام شده ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت با بیان اینکه وظیفه ما فعال سازی تولید مسکن جهت متعادل کردن عرضه و تقاضا در این حوزه است، گفت: ما باید سالانه ۵۰۰ هزار واحد مسکونی تولید کنیم تا عرضه و تقاضا در این حوزه متعادل شود. وی تأکید کرد: سیاست روان و برنامه مشخص ما این است که جریان تولید مسکن در کشور شکل خواهد گیر .

ادامـه مطلب ...
ساخت 500هزار واحد مسکونی سالانه

محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات ایجاد شده در مسکن مهر ، گفتند : در شرایط فعلی ، تخصیص بودجه و اعتبارات برای طرح‌‌های مسکن مهر رضایت‌بخش نمی باشد و نتوانسته انتظارات مردم و نمایندگان مجلس را برآورده نماید .

ادامـه مطلب ...
تعداد مسکن مهرهای نا تمام

براساس گزارشات انجام شده در فصل بهار سال ١٣٩٧ تعداد ۱۹ هزار و ۶۵۹ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران ، پیش‌بینی هایی به عمل آمده است که نسبت به فصل گذشته حدود ٣٠,١ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ٣١.٦ درصد رشد صعودی داشته است .

ادامـه مطلب ...
زیاد شدن در خواست ساخت و ساز در تهران

مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از پائین بودن میزان تسهیلات پرداختی دسته مسکن، گفت: باید نرخ سود این تسهیلات اصلاح گردد و بر اساس نرخ تورم و شاخص های اقتصادی کشور تعیین شود.

ادامـه مطلب ...
جهش قیمت متناسب با قدرت خرید مردم

وی بازآفرینی شهری را یکی از سیاست های مهم دولت در حوزه مسکن عنوان و هدف از آن را ارتقاء سطح زندگی مردم و کسانی که در بد مسکنی بسر می برند، ذکر کرد و افزود: شورای عالی ستاد بازآفرینی شهری فعالیت خود را آغاز کرده که یکی از تکالیف آن؛ شناسایی محله هایی است که بایستی بازآفرینی شوند تا هویت ببخشند و بتوانند ارزش افزوده ایجاد کنند.

ادامـه مطلب ...
خروج از رکود بازار مسکن

براساس گزارشات صرافی های دولتی قیمت دلار را برای فروش به مردم با کاهش 240 تومانی نسبت به صبح دیروز 10 هزار و 750 تومان اعلام کرده اند. این صرافی ها دلار را از مردم با قیمت 10 هزار و 730 تومان خریداری می شود. قیمت فروش یورو نیز در صرافی های دولتی با کاهش 350 تومانی نسبت صبح دیروز به 12 هزار و 650 تومان رسیده است؛ قیمت خرید یورو نیز در صرافی های دولتی 12 هزار و 550 تومان اعلام شده است.

ادامـه مطلب ...
قیمت ارز در 97/09/20 امروز

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برنامه این وزارتخانه در بخش مسکن ساخت ۴۰۰ هزار واحد تا پایان برنامه ششم یعنی تا پایان سال ۱۳۹۹ است، گفت: همزمان تکمیل ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر را دنبال می‌کنیم. محمد اسلامی امروز در نشست رئیس جمهوری با معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی در محل این وزارتخانه با اشاره به اینکه وظایف قانونی وزارت راه و شهرسازی به صورت ماهوی به شدت بر زندگی مردم و رویکردهای توسعه‌ای کشور تاثیر مستقیم دارد افزود: در این جلسه

ادامـه مطلب ...
برنامه وزارت راهT ساخت ۴۰۰ هزار مسکن

ضعیف ترین مبادلات ملکی در شهر تهران در شرایطی رقم خورده است که تورم ماهانه ملکی هر چند با شیب کمتر از قبل اما با نرخی بیشتر از نرخ تورم عمومی ادامه دار می باشد. ماه گذشته متوسط قیمت مسکن در این شهر ۶ درصد ظرف یک ماه افزایش پیدا کرده است . آبان ماه امسال تورم ماهانه مسکن ۶ درصد گزارش شده بود اما در شهریور امسال ، این نرخ ، شیب ۹ درصد را ثبت کرده بود. هم اکنون به اندازه کمتر از نصف سال گذشته ، واحد مسکونی در تهران خرید و فروش خواهد شد . کارشناسان اقتصاد مسکن وضعیت موجود بازار املاک پایتخت را به «قفل معاملات خرید» تعبیر می نماید و معتقدند : این تعداد معامله ملکی در یک ماه بیانگر بن‌بست بازار و سلب امکان خرید برای اکثریت تقاضای موثر است. در این باره حسین عبده‌تبریزی، صاحب‌نظر ارشد اقتصادی در حوزه مسکن اعلام کردند : سطح فعلی قیمت فروش واحدهای مسکونی در غالب مناطق تهران به‌خصوص

ادامـه مطلب ...
دلیل قفل شدن بازار مسکن

بیب‌الله طاهرخانی در همایش مدیران عامل شهرهای جدید ­با اشاره به رویکرد جدید وزارت راه و شهرسازی در احداث 200 هزار واحد مسکونی تا سال 1400 در شهرهای جدید گفت: خوشبختانه ما با درک این ضرورت برنامه خود را از مدتی قبل آغاز کرده و امسال حداقل اقدامات لازم برای ساخت و آماده‌سازی 50 هزار واحد مسکونی را آغاز کردیم که قطعا زمینه‌ساز تولید مسکن در سنوات آتی نیز در این مناطق خواهد بود.

ادامـه مطلب ...
شکستن نرخ مسکن توسط دولت

در جریان معاملات امروز چهارشنبه ۱۴ آذرماه1397، با کاهش مجدد مواجه شده است ، به نحوی که نرخ خرید هر اسکناس دلار ۱۱ هزار و ۳۲۰ تومان و نرخ فروش ۱۱ هزار و ۳۶۰ تومان می باشد . همچنین هر یورو برای خرید ۱۲ هزار و ۸۱۳ تومان و برای فروش ۱۲ هزار و ۸۵۹ تومان هستند.

ادامـه مطلب ...
افزایش اندک قیمت دلار

محمد اسلامی در صفحه اینستاگرام خود نوشته است: «در راستای انجام ماموریت‌ و پاسخ به عزیزانی که متقاضی مسکن مهر هستند و خصوصا در صفحه اینستاگرام بنده مطالبی در این خصوص می‌نویسند باید عرض کنم

ادامـه مطلب ...
راهکار وزیر راه برای مسکن مهری ها

باغ ویلا در شهریار باغ ویلا شهریار قیمت باغ ویلا در ملارد خرید و فروش باغ شهریار خرید و فروش باغ ملارد ویلا شهریار باغ و باغچه در ملارد خرید باغ ویلای لوکس در ملارد باغ ویلای لوکس در ملارد باغ ویلا در شهریار قیمت ویلا شهریار

ادامـه مطلب ...
کاهش قیمت دلار به زیر 10 هزار تومان

دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی آمار اولیه وضعیت بازار مسکن در آبان ماه امسال را منتشر کرد. در این گزارش تعداد کل معاملات مسکن انجام شده در تهران در آبان ماه ۹۷، هفت هزار و ۱۷ فقره می باشد که نسبت به ماه گذشته (مهرماه ۹۷) که نه هزار و ۵۶۱ فقره معامله مسکن به ثبت رسیده است ، ۲۶.۶ درصد کاهش نشان می دهد . این کاهش نسبت به ماه مشابه سال ۹۶ (آبان ۹۶) که حدود ۱۵ هزار فقره مبایعه نامه (۱۴ هزار و ۹۵۶) به امضاء رسید، ۵۳ درصد محسوب شده است .

ادامـه مطلب ...
مقایسه قیمت مسکن در آبان امسال و سال پیشین

در شرایطی که وزیر سابق راه و شهرسازی قبلا پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات خانه اولی‌ها از ۱۶۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون تومان را ارائه کرده بود عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در یک برنامه تلویزیونی از لزوم اصلاح وام خرید مسکن سخن گفت و اظهار کرد که مطالعه اولیه در این زمینه انجام شده، اما هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم.

ادامـه مطلب ...
آیا وام مسکن افزایش می یابد؟

به دنبال خداحافظی احمد اصغری مهرآبادی به دلیل بازنشستگی از سمت قائم مقامی وزیر راه در امور مسکن مهر، ظاهرا این پست سازمانی در وزارت راه و شهرسازی حذف شده و بدون سرپرست مانده است. مهرآبادی که در سال ۹۲ با حکم آخوندی وزیر وقت راه و شهرسازی به عنوان قائم مقام وزیر در امور مسکن مهر منصوب شده و قرار بود، پروژه نیمه تمام مسکن مهر تا پایان سال ۹۶ در کل کشور به اتمام برسد، اما با نگاه منفی وزیر وقت نسبت به این پروژه، همچنان مسکن مهر نیمه تمام بوده و متقاضیان آن در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

ادامـه مطلب ...
بی سرپرست شدن مسکن مهر

سید کمال الدین شهریاری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگاران ، افزود: تدوين طرح اخذ مالیات از معاملات مسکن برای جلوگیری از سوداگری در این بازار است و هدف جلوگیری از سوداگری است اما پایه های مالیاتی را زماني مي توان تعریف کرد که به شکل مطلق بتوان آن را در نظر گرفت اما اگر این مالیات بخش های دیگر را شامل نشود به نوعی، فشار پرداخت مالیات به بخش های دیگر خواهد رفت.

ادامـه مطلب ...
طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن

بسیاری از تحلیلگران فعال در حوزه مسکن و مستغلات در دبی برآورد کرده‌اند که رکود موجود در بازار مسکن تا سال ۲۰۲۱ همچنان ادامه خواهد داشت. چند سالی است که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران در امارات متحده عربی از رشد قارچی شکل برج‌های بلندمرتبه و افزایش بی رویه بنگاه‌های مسکن در این کشور به شدت انتقاد کرده و پیش‌بینی کرده بودند که ساخت

ادامـه مطلب ...
رکود بازار مسکن دبی

حسام عقبایی افزود: معاملات مسکن روند نزولی را داشته است بطوریکه در تیرماه ۲۶ درصد ، مردادماه ۳۶ درصد ، شهریور ۴۶ و مهرماه ۴۰ درصد کاهش ­داشته است . وی رکود حاکم بربازار مسکن را نتیجه افزایش قیمت‌ها دانسته است و با اشاره به اینکه براساس آمارهای این روزها ، ​ ­قیمت مسکن ۸۳ درصد افزایش پیدا کرده است گفتند : در تهران میانگین قیمت مسکن ۸ میلیون و ۶۰۰

ادامـه مطلب ...
آیا مسکن ارزان خواهد شد؟

باغ ویلا در شهریار باغ ویلا شهریار قیمت باغ ویلا در ملارد خرید و فروش باغ شهریار خرید و فروش باغ ملارد ویلا شهریار باغ و باغچه در ملارد خرید باغ ویلای لوکس در ملارد باغ ویلای لوکس در ملارد باغ ویلا در شهریار قیمت ویلا شهریار خرید باغچه

ادامـه مطلب ...
دلایلی برای افزایش قیمت سکه

براساس اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ، متوسط قیمت مسکن در مهرماه در تهران نسبت به شهریورماه امسال ۶.۳ درصد افزایش داشته است . همچنین در مهرماه ، قیمت مسکن در منطقه یک شهری تهران با ۱۸۵.۳ میلیون ریال بیشترین و منطقه ۱۸ با ۳۶.۴ میلیون ریال کمترین متوسط قیمت را داشته اند . بیشترین میزان رشد در این ماه مربوط به منطقه ۵ با رشدی معادل ۱۰۴.۸ درصد نسبت به شهریورماه بوده

ادامـه مطلب ...
83درصد قیمت مسکن در پایتخت

طبق بررسی‌های انجام شده از سوی بانک مرکزی در مهرماه امسال شاخص اجاره‌بها در شهر تهران نسبت به مدت مشابه سال پیش ۱۵ درصد رشد داشته اند که این عدد معادل یک‌سوم هزینه‌های سبد خانوارهای تهرانی ها می باشد. براساس گزارشات تحولات بازار مسکن در مهرماه امسال که به تازگی از سوی بانک مرکزی منتشر شده ، طبق آمارهای ارائه‌شده در مهرماه سال ۱۳۹۷ شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه پارسال به ترتیب ۱۵ و ۶/ ۱۲ درصد رشد نشان خواهد داد . همچنین براساس این گزارشات سهم هزینه مسکن(اجاره‌بهای مسکن اعم از شخصی و غیرشخصی) در محاسبات شاخص کل بهای کالاها و خدمات مصرفی بر اساس سال پایه ۹۵ معدل ۱/ ۳۳ درصد می باشد . این موضوع نشان داده است در شرایط فعلی خانوارها حدود یک سوم از کل هزینه‌های خود را برای تامین

ادامـه مطلب ...
هزینه اجاره بها تهرانیها در امسال

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه تحریم‌ها تاثیر مستقیم و کوتاه‌مدتی بر بازار مسکن نخواهد داشت، گفت: اما این تحریم‌ها در بلند مدت ممکن است به رکود تورمی پیش آمده در بازار مسکندامن بزند. او با اشاره به اینکه بازار مسکن در حال حاضر دچار یک رکود تورمی است، افزود: رکود عمیقی که از تیرماه با ۲۵درصد کاهش معاملات شروع شد در مردادماه با ۳۶درصد، در شهریور ۴۵درصد و در مهرماه هم بر اساس گزارشات بانک مرکزی با ۳۲ درصد کاهش ادامه یافت.

ادامـه مطلب ...
آیا مسکن ارزان می شود؟

فرشید پورحاجت دبیر انجمن انبوه‌سازان کشور با بیان اینکه شرایط این دوره بازار مسکن نسبت به سال‌های پیشین بسیار متفاوت شده است ، گفتند : تابستان امسال اینگونه بود که بازار مسکن از حالت رکود خارج شده است ؛ اما نه تنها از رکود خارج نشد بلکه این بازار وارد دوران رکود تورمی شد. وی ادامه دادند : در سه ماه تابستان تعداد معاملات بازار مسکن افزایش یافته است که این به معنای خروج رکود از صنعت ساختمان نیست ، بلکه تنها حجم معاملات افزایش یافت.

ادامـه مطلب ...
نداشتن حباب قیمتی بازار مسکن

باغ ویلا در شهریار باغ ویلا شهریار قیمت باغ ویلا در شهریار قیمت باغ ویلا در ملارد ویلا شهریار باغ و باغچه در ملارد خرید باغ ویلایی لوکس در ملارد باغ ویلا لوکس در ملارد باغ ویلا

ادامـه مطلب ...
خبرهای جدید برای متقاضیان مسکن

خرید باغچه خرید و فروش باغ ویلا در ملارد خرید و فروش باغ ویلا در شهریار خرید باغ ویلا در شهریار باغ ویلا باغ ویلا در شهریار باغ ویلا شهریار قیمت باغ ویلا در شهریار قیمت باغ ویلا در ملارد ویلا شهریار

ادامـه مطلب ...
ماموریت درون سازمانی بانک مسکن

ماه اخیر بازار ارز شاهد کمترین نوسان در طی ماه‌های جدید بوده است به طوری که به ندرت در این بازه زمانی شاهد عبور نرخ دلار از کانال ۱۳ هزار تومان بودیم واگر این اتفاق پیش می آمد در کمترین زمان دوباره به این کانال باز می‌ گردد.

ادامـه مطلب ...
آخرین وضعیت دلار