لطفا نام خود را وارد کنید

لیست اخبار

تعداد نمایش اخبار در هر صفحه
نگرانی بانکها 9 اسفند 1396

بانک‌ها از 28 بهمن‌ماه انتشار اوراق گواهی سپرده با سود 20 درصد را طبق بسته سیاستی بانک مرکزی به منظور کنترل بازار ارز در دستور کار قرار دادند تا با جذاب شدن نرخ سود بانکی تمایل مردم برای سرمایه‌گذاری در بانک‌ها افزایش یافته و نقدینگی از سمت بازار ارز به شبکه بانکی حرکت کند

ادامـه مطلب ...
نگرانی بانکها

طبق گزارشات و مصاحبه ای با مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران که اعلام کردند: قرار است در طرح جدید نوسازی بافت فرسوده علاوه بر نوسازی خانه های کلنگی، با تغییر روش های اجتماعی و برپایی مراکز مدنی، فقرزدایی صورت گیرد.

ادامـه مطلب ...
طرح جدید بافت فرسوده
نرخ سود بانکی 5 اسفند 1396

بر اساس سخنان کارشناسان اقتصادی که می گویند: اگر نرخ سود بانکی خیلی پایین باشد، میل اقلیت برای سرمایه گذاری در بانکها در مردم ایجاد خواهد شد و سرمایه ها به سوی بازارهایی مشابه طلا و ارز یا مسکن و خودرو پیش می رود. علی دینی ترکمانی با ذکر اینکه اگر نرخ سود بانکی خیلی بالا باشد، به لحاظ اخلاقی، گویه ساز رباست و پرتو

ادامـه مطلب ...
نرخ سود بانکی

جدیدترین آمار معاملات مسکن در بهمن ماه که توسط اتحادیه مشاوران املاک ارایه شده نشان می‌دهد تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن شهر تهران ۸.۶ درصد افزایش یافته و در مقابل، تعداد اجاره‌نامه‌ها ۲۹ درصد کاهش داشته است. به بیان دیگر، تقاضا برای خرید مسکن نسبت به تقاضای اجاره‌نشینی بالاتر بوده است. این نشانه می‌تواند حاکی از آن باشد که طی یک سال اخیر توان مستاجران تهرانی برای خرید بالا رفته و بخشی از این گروه از سوی مسکن استیجاری به سمت مسکن ملکی سوق یافته‌اند.

ادامـه مطلب ...
خانه دار شدن مستاجران

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد افزایش به 1350 دلار و 51 سنت رسید. قیمت فلز زرد روز جمعه به بالاترین رقم 3 هفته گذشته یعنی 1361 دلار و 76 سنت رسیده بود. قیمت طلا در طی هفته گذشته 2.4 درصد افزایش داشت و بهترین عملکرد هفتگی از هفته پایان به اول سپتامبر تاکنون را به ثبت رساند.

ادامـه مطلب ...
قیمت طلا امروز

طبق گزارش کارشناسان اقتصادی، در جریان داد و ستدها امروز(یکشنبه) 29 بهمن1396 بازار آزاد تهران، قیمت هر دلار آمریکا با کاهش ۴۲ تومانی به ۴۶۵۵ تومان رسیده است، ضمن اینکه هر یورو با کاهش ۳۸۵ تومانی مواجه شده و بها آن به ۵۷۱۲ تومان رسید.

ادامـه مطلب ...
افت قیمت دلار

مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به این‌که برخی پروژه‌های مسکن مهر بدست پیمانکاران خلاص شده است، گفت: در حال حاضر یک ریال از ۵۷۰ هزار واحد فروش اقساطی نشده مسکن مهر به بانک مسکن برنمی‌گردد و در واقع نقدینگی صرف شده برای این پروژه‌ها قفل شده است. به گزارش تهران۲۴، ابوالقاسم رحیمی‌انارکی با اشاره به پرداخت تسهیلات به ۲ میلیون و ۳۷۰ هزار واحد مسکن مهر، اظهار کرد: از این میزان نیز بالغ بر ۱٫۸ میلیون واحد تقسیط شده که اقساط آن در حال بازپرداخت است.

ادامـه مطلب ...
رهاکردن پیمانکاران پروژه مسکن مهر

چند ماهی است که تازه رونق نسبی بازار مسکن به گوش می‌رسد، اما این رونق فقط افزایش حجم داد و ستدها را به همراه نداشته است، بلکه ما را با گرانی کمابیش چشمگیری در بخش مسکن نیز روبرو کرده است. حتی آخرین گزارشات بانک مرکزی از روند معاملات دی‌ماه مسکن نیز مُهر تاییدی بر این گزارشات می‌زند.

ادامـه مطلب ...
افزایش 20درصدی گرانی مسکن

به گزارش کارشناسان و خبرنگاران، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی جناب، رئیس جمهور بمناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی و در نشست اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری دستور دادند تا نرخ تسهیلات مسکن برای ساکنان بافت های فرسوده در این برنامه، با کمکی که به صندوق پس انداز مسکن می شود، به 6 درصد کاهش می یابد. اخبار روز را در کانال بمال دنبال نمایید

ادامـه مطلب ...
کاهش تسهیلات مسکن

در پذیرش به اینکه چرا رشد قیمت یورو حتی از دلار هم سبقت گرفته و رکوردشکنی کرده است اظهار نمودند چگونگی ارزی ما به دلار بستگی دارد و بها یورو نیز با همین نسبت مشخص می شود. به طور مثال اگر قیمت دلار 4000 تومان و نسبت دلار به یورو 1.2 باشد قیمت یورو در بازار 4800 تومان خواهد بود. یعنی وابستگی ما فقط به دلار می باشد.اخبار روز را در سایت بمان مشاهده نمایید.برای خرید باغ ویلا های خود از سایت ما دیدن نمایید

ادامـه مطلب ...
قیمت واقعی نرخ دلارد

کارشناس مسکن با اشاره به سعی زیاد برخی مالکان برای گران‌فروشی مسکن، گفت: با در نظر داشتن به این‌که تقاضا‌های کارساز وارد بازار مسکن می‌شود، روند افزایش قیمت غیرواقعی در بعضی مناطق پایتخت متوقف شده و رو به کمی می باشد. عباس شوکتی در جمع خبرنگاران با اعلام براین موضوع از ابتدای امسال تا قبل دیماه مطابق نزدیک ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در تهران خرید و فروش شده است، اظهار کردند: طی ۱۰ ماه سال گذشته حدود ۱۳۳ هزار فقره معامله در تهران ثبت شده بود. ایشان با در نظر داشتن به این موضوع که مطابق آمارگرفتن بانک مسکن نیز تا واپسین،انجام دیماه امسال پرداخت تسهیلات خرید مسکن نسبت به ۱۰ ماه سال گذشته نزدیک ۳۰ درصد افزایش مکشوف است

ادامـه مطلب ...
روند ارزانی مسکن در اره می باشد

افزایش ۵ تساوی حق انشعاب برق مسکن ، اوایل ماه جاری یکی از متقاضیان مسکن مهر شهر جدید هشتگرد از دردسر تازه‌ای در زمان نقل و انتقال واحدهای این طرح برای متقاضیان خبر داده و گفته بود: اوایل سال گذشته مسکن مهر را به طور قطعی از سوی کمپانی عمران هشتگرد تحویل گرفتم.

ادامـه مطلب ...
افزایش چندبرابری حق انشعاب برق مسکنهای مهر

اطلاعیه ای از نرخ ارز و سکه امروز در بازار تهران سکه طرح جدید 11 هزار تومان، طرح قدیم هزار تومان، نیم سکه هزار تومان، ربع سکه 3 هزار تومان، سکه گرمی 2 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 785 تومان افزایش قیمت داشته است.

ادامـه مطلب ...
افزایش قیمت سکه در بازار

بر طبق گزارشات انجام شده در دی‌ماه امسال شمار داد و ستدها مسکن شهر تهران به ۱۹ هزار واحد رسید که نسبت به آذرماه و ماه مشابه سال پیش به ترتیب ۷.۱ و ۱۲.۸ درصد افزایش داشته است.

ادامـه مطلب ...
آخرین گزارشات مسکن در دی ماه

کارشناسان بازار طلا در گفت و گو با خبرنگاران به افزایش بها زر که طی چند وقت اخیر در بازار شاهد آن بودیم اشاره کرد و گفتند: این افزایش قیمت بدست آمده از میزان عرضه و درخواست می باشد که کارایی به سزایی را در این بازار خواهد داشت، در این صورت با پروا به وجود وضعیت نامساعد در برخی از بانک ها، افراد اقدام به خروج سرمایه های خود از بانک خصوصی و نیز ورود آن به بازار طلا و ارز کردند که این امر زمینه ساز برپایی تشنج در روند اقتصادی مملکت و نیز بازار زر شده است.

ادامـه مطلب ...
دلار به 5هزار تومن هم خواهد رسید

حامد مظاهریان با اظهار بر این موضوع گفتند:فزایش ملایمی را در قیمت مسکن و شمار مبایعه‌نامه‌ها داریم که جای نگرانی نمی باشد. من می‌توانم این اطمینان را به عزیزانی که خریدار مسکن هستند بدهم که تا سال آینده هم این پروسه به سود خریداران مصرفی بازار می باشد و جایی برای سفته بازان نیست.

ادامـه مطلب ...
گران نشدن مسکن در سال آینده

بیشترین حجم از داد و ستدها خرید مسکن در بازار داد و ستدها مصرفی واحدهای مسکونی هم‌اکنون در محدوده واحدهای مسکونی با مساحت ۶۰ تا ۹۰ مترمربع اتمام می‌شود. هم‌اکنون 60.5 درصد از حجم همه معاملات مسکن در بازه مساحتی واحدهای مسکونی کمتر از ۹۰ مترمربع صورت می‌گیرد که از این میزان ۳۶ درصد داد و ستدها انجام شده مربوط به آپارتمان‌های با مساحت کمتر از ۷۰ مترمربع است.

ادامـه مطلب ...
خریداران واقعی چه کسانی هستند؟

رییس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک همه کشور: تصمیم جدید ترامپ نمی تواند تاثیری بر بازار مسکن داشته باشد رییس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کل کشور گفتند: سخنان ترامپ نمی تواند بر استوار نسبی که در بازار مسکن کشورمان در سال جاری حاکم شده است تاثیری بگذارد.

ادامـه مطلب ...
بی تاثیر بودن تصمیم ترامپ در بازار مسکن

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی طبق مصاحبه انجام شده گفتند: زیرساخت‌های مسکن مهر در سال آینده اتمام می یابد رییس کمیسیون عمران انجمن شورای اسلامی گفت: بر پایه توافق با سخنگوی دولت قرار است که زیر ساخت های مسکن مهر در سال97 به پایان برسد.

ادامـه مطلب ...
پایان زیر ساخت های مسکن مهر

سپرده گذاری مرکزی هفته پیشین بیشتر از۴۴۴ میلیارد ریال انواع سود به ۱۰۲۹ اسپانسر پرداخت گردیده شد. به گزارش خبرنگاران، در داد و ستدها هفته دوم فرابورس بیش از ۵ هزار و ۵۵۰ نفر با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند. همچنین حجم داد و ستدها حق پیشینگی تسهیلات مسکن در هفته آخر به ۱۵ دی ماه بیش از ۳۴۰ هزار فیش اوراق بود.

ادامـه مطلب ...
پرداخت سود میلیاردی به سرمایه گزاران

سعید آگشته اظهار کرد: تاثیر برجام بر تحولات سیاسی کلان در حوزه مسکن کمتر از 30 درصد است اما متاسفانه مسوولان به علت‌های سیاسی تاثیر برجام بر بخش مسکن را 60-70 درصد نشان دادند که نوعی توهم بود. به همین دلیل خلل‌هایی که به بحث برجام وارد شد تاثیرات منفی خود را در بخش مسکن به جا گذاشت و این بخش نتوانست وارد فاز خروج از رکود شود. اگر واقع‌بینانه نگاه می‌کردیم به علت رونق اقتصادی تا امروز باید شرایط بهتری در بخش مسکن ایجاد می‌شد اما بزرگنمایی جلوی آن را گرفت.

ادامـه مطلب ...
علت ادامه دار شدن رکود مسکن

اگرچه رخوت هنوز بر بازار معاملات زمین و املاک کلنگی حاکم است اما مالکان زمین با این انگاشت که بازار مسکن سنه آینده وارد فاز رونق می‌شود، در ماه‌های پایانی سنه اقبال اکثریت به عرضه املاک خویش پیدا کرده‌اند و الان نوبت سازندگان است که با حضور به هنگام در بازار نقش خود را به‌عنوان یکی از اضلاع رونق ایفا کنند.

ادامـه مطلب ...
افزایش حضور فروشندگان زمین در بازار ملک
تحرک مسکن در ۴ بخش 3 اردیبهشت 1396

بیت الله ستاریان در گفت‌وگو با خبرآنلاین با ذکر اینکه رکود حاکم بر مسکن طی سالهای گذشته ناشی از رکود اقتصاد کلان بوده است،اظهارداشت:«درواقع رکود اقتصاد کلان مایه شد که بخش مسکن هم در رکود بماند،اما با افزایش درآمد نفت و افزایش رشد اقتصادی این انتظار وجود دارد که تقسیم مسکن نیز مبتلا تغییر و دگرگونی شود.»

ادامـه مطلب ...
تحرک مسکن در ۴ بخش

بر اساس اطلاعات مرکز آمارگرفتن ایران در زمینه بها مسکن و مستغلات در پاییز سنه ۱۳۹۵، میانه بها فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های داد و ستدها ملکی در شهر طهران ۴ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۷۰۰ تومان، حداقل بها فروش هر متر چهارگوش زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی با یک میلیون و ۴۳ هزار تومان و بیشینه قیمت فروش هر متر چهارگوش زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی نیز برابر با ۲۱ میلیون و ۸۵۴ هزار تومان بوده است. این مبالغ با احتساب میانگین مساحت ۳۰۸ مترمربع تعیین شده که نسبت به فصل پیش ۲.۱ درصد تفریق و نسبت به فصل مثل سال پیش ۰.۸ درصد افزایش داشته ‌است.

ادامـه مطلب ...
قیمت زیربنای مسکونی چقدر گران شد؟