لطفا نام خود را وارد کنید

لیست اخبار

تعداد نمایش اخبار در هر صفحه

عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه رابطه مستقیمی بین تورم و نقدینگی وجود خواهد داشت، گفت: هم اکنون نیز میزان نقدینگی رشد بالایی داشته است و زمزمه افزایش نرخ سود بانکی هم مطرح شده است. عباس آرگون در پاسخ به این سوال آیا تیم اقتصادی دولت می‌تواند در زمینه کاهش نرخ‌ها وکنترل قیمت‌ها عملکرد خوبی داشته یا خیر؟ بر طبق گزارشات اقتصادی اظهار داشتند: وجود نقدینگی بالا در کشور که بازارهای مختل

ادامـه مطلب ...
پیش بینی نرخ سود بانکی

وضعیت افزایش بازار اجاره طبیعی می باشد چرا که فصل نقل و انتقالات در بازار مسکن شروع شده و سررسید قرارداد بسیاری از مستاجران در یکی از ماه‌های تابستان می باشد. لازم است مستاجران که ناگزیر به حضور در بازار متلاطم مسکن در حال حاضر هستند،بیشتر از قبل به توصیه‌ها توجه کنند.

ادامـه مطلب ...
توصیه هایی به بازار اجاره مسکن

براساس گزارشات امروز،مصطفی قلی خسروی در توضیح نقش مشاوران املاک در گرانی مسکن در ماه‌های پیش رو بیان کردند: مشاورین املاک هیچ نقشی در رشد قیمت مسکن نخواهند داشت ، زیرا کاهش قدرت خرید سبب رکود و کسادی بازار خواهد بود ؛ هر چند که افرادی که نیازمند منزل هستند، اقدام به خرید خواهند کرد .

ادامـه مطلب ...
راهکار کنترل در بازار مسکن

رحیم زارع با بیان اینکه یکی از مشکلات اقتصادی کشور وجود فضای راندی می باشد که با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب باید به‌طور همه جانبه با فساد مقابله شود، اظهار کرد: تلاطم بازار ارز باعث شده قیمت ها در بازارهای مختلف با افزایش روبرو شود این در حالی می باشد که تاثیرپذیری قیمت برخی کالاها از نوسانات نرخ ارز بسیار کم خواهد بود.

ادامـه مطلب ...
تصمیمات تاثیر گزار بازرسان در بازار مسکن

مسعود خوانساری در سی و نهمین جلسه مجلس تهران با اشاره به این موضوع بلاتکلیفی در بحث تولید ، واردات و محیط کسب و کار گفتند: اگرچه این مسائل درونی می باشد، اما فشارهای بیرونی و خارجی بر آن تأثیرگذار خواهد بود و امیدواریم با تدابیر دولت این مسائل قابل حل باشد.

ادامـه مطلب ...
در صد افزایش نقدینگی روزانه در کشور

عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان های استان تهران، با بیان اینکه دولت باید تمرکز خود را بر روی پرداخت تسهیلات به سازندگان و تولیدکنندگان مسکن در نظر گیرد، اظهار داشتند : پرداخت تسهیلات به تولید‌کنندگان و سازندگان مسکن، باعث کاهش قیمت و ایجاد تعادل در بخش عرضه و تقاضا مسکن خواهد شد

ادامـه مطلب ...
تسهیلات به سازندگان مسکن

حسام عقبایی در خصوص نوسانات قیمت مسکن بیان کردند: رشد قیمت مسکن در اواخر سال گذشته به اندازه بود و خریداران مسکن خود را به سختی با آن وفق داده بودند و روند صعودی قیمت ها برای بار دوم در اردیبهشت ماه موجب رکود در این بازار شده است.

ادامـه مطلب ...
آشفتگی های بازار مسکن

عباس احمدآخوندی در حاشیه بازدید از پروژه‌های راهسازی استان گلستان از بازپرداخت طلب پیمانکاران با استفاده از اسناد خزانه و اوراق بهادار خبر داد و اظهار داشتند:‌ با توجه به اعتبارات سال 97 و امکان پرداخت اوراق بهادار، پیگیری می کنیم که مطالبات پیمانکاران زودتر تسویه شود تا پروژه‌های عمرانی به عمل برسند . بدهی‌ها را در نامه نگاری با سازمان برنامه و بودجه پیگیری می کنیم و این سازمان با همکاری امکان اجرای پروژه ها را ایجاد خواهد کرد.

ادامـه مطلب ...
تاثیر شرایط سیاسی بر بازار مسکن
آرامش در مسکن 21 خرداد 1397

این موضع باعث شده تا برخی اقتصاددانان و فعالان بازار مسکن نسبت به عواقب هرگونه دخالت دولت با دستگاه‌های نظارتی در امر قیمت‌گذاری مسکن هشدار داده و چنین اقدامی را زمینه‌ساز فساد بدانند. صدیف بدری، سخنگوی کمیسیون عمران، دو روز پیش از ارایه چنین طرحی به عباس آخوندی پرده برداشت؛ طرحی که اگر اجرا شود، باعث می شود ب

ادامـه مطلب ...
آرامش در مسکن

ایرج رهبر نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران قیمت زمین و نیروی انسانی را دو دلیل عمده افزایش قیمت مسکن می داند و گفتند: رشد قیمت زمین عمده‌ترین دلیل افزایش قیمت در بازار مسکن خواهد بود و از سوی دیگر مصالح ساختمانی و نیروی انسانی نیز در این بازار تاثیرگذار خواهند بود . وی با بیان این موضوع که مصالح ساختمانی هم زمان با افزایش قیمت مسکن رشد 40 درصدی داشته است ،افزود: در این بین قیمت آسانسور ، کلید و پریز نسبت به سایر مصالح ساختمانی رشد بیشتری داشته است.

ادامـه مطلب ...
دلایل گرانی بیش از حد مسکن
اخبار روز دلار 10 خرداد 1397

بر طبق اخبار روز دلار و ارز،بانک مرکزی امروز نرخ 39 ارز عمده در برابر ریال را اعلام کرد که براساس آن نرخ 36 ارز افزایش، یک ارز کاهش و 2 ارز ثابت ماند.

ادامـه مطلب ...
اخبار روز دلار

افزایش قیمت‌ها شاهد آمارهای ارائه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی می باشد، دلهره‌ای جدی را در دل متقاضیان مسکن به وجود آورده است. هم اکنون این سوال مطرح می شود که آیا مشاوران املاک می‌توانند نقشی موثر در بالا بردن قیمت مسکن داشته باشند؟

ادامـه مطلب ...
پول های سرگردان مردم در راه بازار مسکن

خبر جدیدی از بازار مسکن بر اساس گفته های سید کمال الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه­ قیمت مسکن باید با نرخ تورم رشد خود را آغاز کند، گفت: به دلیل سیاست‌های پولی و بانکی، شاهد رکود در بازار مسکن می باشیم.

ادامـه مطلب ...
خبرجدید بازار مسکن

تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در اردیبهشت 1397 به 19.1 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 278.7 و 16.7 درصد افزایش نشان می دهد.

ادامـه مطلب ...
مسکن تهران گران شد

پس از آنکه در فروردین ماه و براساس آمار رسمی بانک مرکزی معاملات مسکن ۶.۳ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته بود آمار اتحادیه املاک که معمولا چند روز زودتر از بانک مرکزی ارائه خواهد شد حاکی از آن است که خریدوفروش خانه در تهران ۷ درصد نسبت به اردیبهشت سال 96 رشد قابل توجهی داشته است .

ادامـه مطلب ...
قیمت مسکن نسبت به مشابه سال قبل

در آینده ای دور اسکناس حذف خواهد شد و این ارزهای مجازی است که در نقل وانتقال ها به کار خواهد آمد. به گزارش کارشناسان اقتصادی سیدحسین سلیمی نائب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه در یادداشتی نوشت: "بلاک چین و ارزهای مجازی هنوز به عنوان پول در کشورهای مختلف دنیا به رسمیت شناخته نشده اند. طی بررسی های انجام شده که نشان می دهد تنها یک کشور در تلاش برای شناسایی ارزهای مجازی به

ادامـه مطلب ...
آیا در آینده اسکناس حذف می شود؟

در حالی قیمت مسکن این ایام به شکل غیر قابل باوری افزایش یافته، یک نماینده انجمن با ذکر اینکه بها مسکن هم اکنون به تعادل رسیده، ایشان پیش بینی کرده که روند گرانی در ماه های آینده همچنان ادامه خواهد داشت.

ادامـه مطلب ...
افزایش قیمت مسکن

با شروع ماه مبارک رمضان تب و تاب خرید و فروش مسکن با کاهش چشمگیری روبرو شده تا جایی که داد و ستدها طی دو ماهه ااویل سال جدید نسبت به مشابه سال گذشته افزایش داشته، این میزان معاملات در اواخر اردیبشهت ماه و با آغاز ماه فرخنده رمضان باکاهش همراه شده است. این در حالی است که با توجه به خارج شدن رکود بازار مسکن میزان قرارداد‌ها با آغاز سال جدید در ادامه رشد سه ماهه پایانی سال ۹۶ روند صعودی را به خویش گرفته بود که هم اکنون این بخش با استقامت نسبی مقابل شده است.

ادامـه مطلب ...
کاهش معاملات مسکن در ماه رمضان

حسام عقبایی، نایب رئیس اول اتحادیه مشاور املاک استان تهران با اشاره به این اصل که دولت باید مدت بازپرداخت تسهیلات خرید مسکن را افزایش بیش از نرخ کنونی تسهیلات را بیشتر کاهش دهد، اظهار کرد: تسهیلات داده شده از جانب دولت می‌تواند قدرت بازپرداخت خرید مسکن را بیشتر کند، اما باید میزان نرخ سود بانکی به شدت کم شود.

ادامـه مطلب ...
خنثی ماندن بانک مسکن

بر طبق گزارشات کارشناسان اقتصادی بانک مرکزی امروز نرخ ۳۹ ارز عمده در برابر ریال را اعلام کرد که براساس آن نرخ ۱۰ ارز افزایش، ۲۴ ارز کاهش و ۵ ارز ثابت مانده است.

ادامـه مطلب ...
کاهش نرخ یورو در بازار ارز

براساس گزارش های کارشناسان،صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان این موضوع که بازار مسکن یک صنعت کاملا بومی است، اظهار کرد: لغو برجام از سوی رئیس جمهور آمریکا تأثیر چندانی بر بازار مسکن و نیز بخش حمل و نقل نخواهد گذاشت و همچنین با برنامه‌ریزی‌هایی که دولت انجام داده است و

ادامـه مطلب ...
لغو برجام تاثیری بر بازار مسکن نخواهد داشت

عضو کمیسیون عمران مجلس،گفت: خروج آمریکا از برجام تاثیری در بازارهای ما نداشته و به آشفتگی قیمت ها منجر نمی شود. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وضعیت نابه سامان بازار مسکن متاثر از مولفه هایی همچون کمبود واحد مسکونی می باشد ، افزودند: خروج آمریکا از توافق برجام به رشد قیمت مسکن و نابه سامانی قیمت ها نمی انجامد. ذیر داشته که با این اوصاف ضرورت دارد این برنامه هر چه سریع تر به مرحله اجرا از سوی دولت برسد.

ادامـه مطلب ...
بازار مسکن مسیر خود را سپری می کند

بررسی رشد سال جدید سه بازار رقیب یعنی مسکن، سکه و بورس نشان دهنده این است که با این‌که مسکن ۲۹.۵ درصد نسبت به مدت مانند سال پیش افزایش قیمت را تجربه کرده، رشد آن دقیقا به همین میزان پایین‌تر از سکه قرار گرفته است. میانگین بها مسکن شهر تهران که در فروردین ۱۳۹۶ بالغ بر ۴ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان بوده، در فروردین ماه ۱۳۹۷ به رقم ۵ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان دریافتی که رشد ۲۹.۵ درصد را نشان می دهد.

ادامـه مطلب ...
جا ماندن مسکن از سکه

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه سامانه دریافت مالیات از منزل های خالی به زودی اجرا می گردد، گفت: مسئول این سامانه سازمان امور مالیاتی می باشد و وزارت راه و شهرسازی نیز در اجرای این طرح به آنها کمک خواهد کرد.

ادامـه مطلب ...
مالیات از خانه های خالی از سکنه
شیب منفی تولید مسکن 13 اردیبهشت 1397

بازار مسکن این روزها در حال افزایش قیمت‌ها بسر خواهد برد، کارشناسان بر این باورند که بهترین راهکار کنترل قیمت مسکن افزایش تولید و رساندن آن به سطح تقاضا می باشد. بعد از پنج سال رکود آمار افزایش صدور پروانه‌های ساختمانی در اسفند 95 و ادامه آن تا تابستان 96 گزارش افزایش تولید را می‌داد اما در تازه‌ترین گزارش مرکز آمار در پاییز 96 آمار صدور پروانه‌های ساختمانی کاهش را نشان می‌دهد.

ادامـه مطلب ...
شیب منفی تولید مسکن

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران، با بیان اینکه کاهش سود تسهیلات خرید مسکن زمینه‌ساز افزایش قدرت خرید متقاضیان می‌شود، اظهار کرد: کاهش نرخ سود بانکی مسکن انگیزه متقاضیان را برای خرید افزایش می‌دهد و زمینه‌ساز رونق و تولید مسکن از سوی سازندگان در بافت‌های فرسوده می‌شود.

ادامـه مطلب ...
تاثیر کاهش سودبانکی بر بازار مسکن

ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به این ایده که دلار حذف شود و یورو جایگزین مناسبی برای آن می باشد اظهار کردند: هم‌اکنون تمامی کشورها از جمله ترکیه مراودات و منابع ارزی خود را با یورو انجام می‌دهند.

ادامـه مطلب ...
کار نکردن نظام بانکی کشور با دلار

روز سه شنبه 4اردیبهشت97 شورای پول و اعتبار در راستای جهش بازار مسکن و حمایت از خانه اولی‌ها و نیز نوسازی بافت‌های فرسوده روستایی سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یک را کاهش داد. کلات مردم باز کند یا اینکه با افزایش قیمت دوباره، توان مردم را در خرید باز هم کمتر خواهد داد.

ادامـه مطلب ...
تاثیر کاهش تسهیلات بر افزایش بازار مسکن

صدیف بدری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ، با بیان این موضوع که ارائه تسهیلات بدون سپرده‌گذاری یا از طریق خرید اوراق مسکن فعالیت قابل تأملی از سوی دولت نیست، اظهار کرد: چند روزپیش در جلسه ای که با وزیر راه و شهرسازی در خصوص ارائه تسهیلات داشتیم، قرار شد به زودی با تصویب شورای پول و اعتبار، میزان نرخ سود تسهیلات مسکنکاهش یافته و مدت بازپرداخت نیز افزایش یابد.

ادامـه مطلب ...
آرامش به همراه تثبیت نرخ ارز

طی گزارش کارشناسان،بازار مسکن ۶ ماهه پایانی سال گذشته 1396 را با رشد در تعداد معاملات و قیمت‌ها روبرو شده است به صورتی که کارشناسان این بازار این رشد را حدود ۱۷ درصد اعلام کردند و پیش بینی برای ایجاد حباب قیمتی در سال ۹۷ نداشتند.

ادامـه مطلب ...
سود دلالان در بازار مسکن
کاهش معاملات مسکن 2 اردیبهشت 1397

مصطفی‌قلی خسروی اظهار کرد: اطلاعات به دست آمده از قراردادهای املاک برگرفته از سامانه کد رهگیری حاکی از آن است که در فروردین ماه ۱۳۹۷ تعداد ۵۶۰۲ مورد خرید و فروش مسکن در شهر تهران انجام شده که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۹ درصد کاهش نشان می‌دهد.

ادامـه مطلب ...
کاهش معاملات مسکن

رئیس اتحادیه توزیع‌کنندگان گوشت گوسفندی گفت: با نوسانات نرخ دلار انگیزه برای قاچاق گوسفند افزایش یافته که باعث گرانی گوشت قرمز شده است ؛ به گونه‌ای که هر کیلوگرم گوشت گوسفندی ۴۷ تا ۴۹ هزار تومان به دست مشتری می‌رسد. به گزارش کارشناسان علی‌اصغر ملکی، اظهار کرد: از هفته گذشته روند افزایش قیمت گوشت قرمز شروع شده است و در این هفته این موضوع ادامه یافت که دلیل اصلی آن قاچاق دام زنده به خارج از مرزها می باشد.

ادامـه مطلب ...
تاثیر دلار بر جذابیت گوسفندان

کارشناس بازار مسکن گفتند: بازار مسکن کشش افزایش قیمت شدید را ندارد و به همین دلیل چنین اتفاقی بر اثر افزایش قیمت ارز زیادی پیش‌بینی نمی‌شود، اما اگر نوسانات ارزی به این صورت در اقتصاد ادامه‌دار باشد،باعث می‌شود که تقاضای سرمایه‌گذاری و سفته‌بازی وارد بازار مسکن شود و همین موضوع باعث ایجاد تغییراتی در مسکن خواهد شد.

ادامـه مطلب ...
تاثیر نرخ ارز بر مسکن سال97

موضوع نگرانی از بازار اجاره بهای مسکن ، با حضور دکتر حسام عقبایی نایب رئیس اول اتحادیه مشاورین املاک و دکتر صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

ادامـه مطلب ...
افزایش غیرواقعی اجاره بها مسکن
دلار یا مسکن 26 فروردین 1397

طی اتفاقات اخیر در مورد جهش غیر قابل پیش بینی دلار ،این روزها سرمایه گذاران با تردید مواجع شدند که بین دلار و مسکن کدام یک را می توان برای سرمایه گزاری و سود بیشتر انتخاب کرد؟ رشد بازار مسکن با وجود جهش قیمت‌ها در پایان سال قبل هم‌اکنون حدود 10 درصد نسبت به سه بازار رقیب (سکه، ارز و بورس) پایین‌تر است. اگر شرایط بازار مسکن را در مقایسه با سه بازار رقیب یعنی سکه، ارز و بورس بررسی کنیم متوجه می‌شویم این بازار نسبت به آن‌ها از رشد کمتری برخوردار بوده اما نسبت به سال‌های قبل اوضاع مناسب‌تری داشته است. بخش مسکن شهر تهران در 12 ماهه سال 1396 رشد 11.5 درصدی قیمت را تجربه کرد؛ در حالی که رشد قیمت سکه در 10 ماهه سال قبل 25 درصد، ارز 21 درصد و بورس تهران 28 درصد بود.

ادامـه مطلب ...
دلار یا مسکن

در پی گزارشات به عمل آمده بانک مسکن امکان محاسبه میزان اقساط انواع تسهیلات و سرجمع سود پرداختی پس از اتمام مدت بازپرداخت هر یک از وام‌های قابل پرداخت به متقاضیان را برای عموم مردم فراهم کرده است. امکان محاسبه اقساط در سایت رسمی بانک عامل بخش مسکن برای عموم مردم اعم از وام‌گیرندگان و کسانی که ممکن است در آینده قصد استفاده از تسهیلات این بانک را داشته باشند، فراهم است.

ادامـه مطلب ...
وام بانک مسکن وپرداخت اقساطی

مشکینی که در مصاحبه تلفنی با برنامه زنده سخن می گفت، با اشاره به رشد هر ساله ی بازار رهن و اجاره حتی در دوران رکود مسکن، گفت: «بازار رهن و اجاره سعی داشت تقاضا را به سمت خود جذب کند و طی ۴ سال گذشته شاهد افزایش تصاعدی در این بخش بودیم.»

ادامـه مطلب ...
پیش بینی رونق بازار مسکن97
کاهش سود وام مسکن 21 فروردین 1397

طی اطلاعیه ای وزیر راه و شهر سازی عباس آخوندی در مراسم سالروز تاسیس حساب 100 امام اظهار داشتند: نرخ سود تسهیلات مسکن در بافت های فرسوده 8 درصد می باشد که امروز در جلسه شورای پول و اعتبار کاهش این سود به 6

ادامـه مطلب ...
کاهش سود وام مسکن

کارشناس اقتصادی مسکن در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به جهش قیمت ارز به خصوص دلار طی روزهای اخیر و تاثیر آن بر بازار مسکن کشور، اظهار کردند: در مرحله اول مهم‌ترین تاثیر نوسانات شدید قیمت دلار بر مسکن این است که رکود بخش مذکور عمیق‌تر می شود.

ادامـه مطلب ...
تاثیر افزایش قیمت دلار بر بازار مسکن

به گزارش کارشناسان اقتصادی سه شنبه هفته گذشته عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به کم شدن قیمت مسکن طی 5 سال گذشته در پاسخ به این پرسش که آیا در سال 97 سقف وام خرید مسکن افزایش می‌یابد؟، تصریح کردند: هنوز شورای پول و اعتبار افزایش وام مسکن را تصویب نکرده، اما وزارت راه و شهرسازی متقاضی این است، بر این اساس تقاضای کاهش سود وام مسکن به 6 درصد را ارائه کرده‌ام که البته تصویب می‌شود چون رئیس‌جمهوری آن را تأیید کرده است.

ادامـه مطلب ...
رکود بازار مسکن با افزایش خرید وام مسکن

بر طبق گزاراشات امروز براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (شنبه هجدهم فروردین ماه) با ۵ ریال کاهش نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته ۳۷ هزار و ۸۱۴ ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با ۴ ریال افزایش نسبت به روز پنجشنبه ۵۳ هزار و ۲۶۴ ریال و هر یورو نیز با ۸ ریال افت در مدت مشابه ۴۶ هزار و ۴۵۰ ریال ارزشگذاری شد.

ادامـه مطلب ...
کاهش نرخ 28 ارز بانکی

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت گذرگاه با پیش‌بینی وضعیت بازار مسکن در سال ۹۷ از میل کم سرمایه‌گذار برای ورود به این بخش خبر دادند.علی چگنی در جدیدترین پیش بینی بازار مسکن طی سال ۹۷ گفت: بازار مسکن از سال ۹۱ به لحاظ قیمتی و به متعاقب آن صدور دستور و ساخت و ساز وارد رکود شده و به پیگیری آن سرمایه‌گذاری در این بخش کاهش یافته اس

ادامـه مطلب ...
پیش بینی وضعیت مسکن97

طبق گزارشات انجام شده در هفته‌ ی قبل دادوستد دو هزار و 324 میلیون ورقه به ارزش افزون بر 46 هزار میلیارد ریال در بازارهای فرابورس ایران انجام شد که ارزش معاملات فرابورس با 89 درصد رشد همراه بود. همچنین در این مدت در میان بازارهای فرابورسی، بازار اول با رشد 752 درصدی حجم و افزایش 865 درصدی ارزش مبادلات بیشترین افزایش حجم و ارزش مبادلاتی را به خود اختصاص داد و بدین ترتیب این بازار میزبان نقل‌وانتقال یک هزار و 316 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 3 هزار میلیارد ریال بود.

ادامـه مطلب ...
کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن

بنا به گفته این گروه از کارشناسان از آنجا که در اقتصاد ایران، نرخ ارز به عنوان یک جانشین برای بازدهی مسکن عمل می‌کند، بنابراین با افزایش عایدی نرخ ارز و بازار ارز، مـردم بـه داد و سـتد ارز روی خواهنـد آورد و در نتیجه با افزایش بازدهی ارز، تقاضا برای مسکن کاهش خواهد یافت.

ادامـه مطلب ...
بین بازار های طلا و ارز و مسکن کدام سوده ترند؟

پرداخت تسهیلات مسکن از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه نزدیک ۳۴ هزار و پرداخت تسهیلات ساخت مسکن به متقاضیان و سازندگان پرداخت شده است، همچنین ارزش همه تسهیلات ساخت مسکن در ۱۱ ماهه امسال بیش از ۳ هزار و ۸۶۴ میلیارد تومان بوده است.

ادامـه مطلب ...
افزایش تسهیلات مسکن

در حال حاضر عرضه و تقاضای مسکن در کشور متعادل نیست برا این اساس،محمد عدالتخواه کارشناس مسکن گفتند: در حال حاضر عرضه و تقاضای مسکن در کشور متعادل نیست از این رو می طلبد دولتمردان جهت تعادل بخشی به این بازار اقدامات موثری انجام دهند.

ادامـه مطلب ...
متعادل نبودن عرضه و تقاضای مسکن