لطفا نام خود را وارد کنید

لیست اخبار

تعداد نمایش اخبار در هر صفحه
کاهش معاملات مسکن 2 اردیبهشت 1397

مصطفی‌قلی خسروی اظهار کرد: اطلاعات به دست آمده از قراردادهای املاک برگرفته از سامانه کد رهگیری حاکی از آن است که در فروردین ماه ۱۳۹۷ تعداد ۵۶۰۲ مورد خرید و فروش مسکن در شهر تهران انجام شده که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۹ درصد کاهش نشان می‌دهد.

ادامـه مطلب ...
کاهش معاملات مسکن

رئیس اتحادیه توزیع‌کنندگان گوشت گوسفندی گفت: با نوسانات نرخ دلار انگیزه برای قاچاق گوسفند افزایش یافته که باعث گرانی گوشت قرمز شده است ؛ به گونه‌ای که هر کیلوگرم گوشت گوسفندی ۴۷ تا ۴۹ هزار تومان به دست مشتری می‌رسد. به گزارش کارشناسان علی‌اصغر ملکی، اظهار کرد: از هفته گذشته روند افزایش قیمت گوشت قرمز شروع شده است و در این هفته این موضوع ادامه یافت که دلیل اصلی آن قاچاق دام زنده به خارج از مرزها می باشد.

ادامـه مطلب ...
تاثیر دلار بر جذابیت گوسفندان

کارشناس بازار مسکن گفتند: بازار مسکن کشش افزایش قیمت شدید را ندارد و به همین دلیل چنین اتفاقی بر اثر افزایش قیمت ارز زیادی پیش‌بینی نمی‌شود، اما اگر نوسانات ارزی به این صورت در اقتصاد ادامه‌دار باشد،باعث می‌شود که تقاضای سرمایه‌گذاری و سفته‌بازی وارد بازار مسکن شود و همین موضوع باعث ایجاد تغییراتی در مسکن خواهد شد.

ادامـه مطلب ...
تاثیر نرخ ارز بر مسکن سال97

موضوع نگرانی از بازار اجاره بهای مسکن ، با حضور دکتر حسام عقبایی نایب رئیس اول اتحادیه مشاورین املاک و دکتر صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

ادامـه مطلب ...
افزایش غیرواقعی اجاره بها مسکن
دلار یا مسکن 26 فروردین 1397

طی اتفاقات اخیر در مورد جهش غیر قابل پیش بینی دلار ،این روزها سرمایه گذاران با تردید مواجع شدند که بین دلار و مسکن کدام یک را می توان برای سرمایه گزاری و سود بیشتر انتخاب کرد؟ رشد بازار مسکن با وجود جهش قیمت‌ها در پایان سال قبل هم‌اکنون حدود 10 درصد نسبت به سه بازار رقیب (سکه، ارز و بورس) پایین‌تر است. اگر شرایط بازار مسکن را در مقایسه با سه بازار رقیب یعنی سکه، ارز و بورس بررسی کنیم متوجه می‌شویم این بازار نسبت به آن‌ها از رشد کمتری برخوردار بوده اما نسبت به سال‌های قبل اوضاع مناسب‌تری داشته است. بخش مسکن شهر تهران در 12 ماهه سال 1396 رشد 11.5 درصدی قیمت را تجربه کرد؛ در حالی که رشد قیمت سکه در 10 ماهه سال قبل 25 درصد، ارز 21 درصد و بورس تهران 28 درصد بود.

ادامـه مطلب ...
دلار یا مسکن

در پی گزارشات به عمل آمده بانک مسکن امکان محاسبه میزان اقساط انواع تسهیلات و سرجمع سود پرداختی پس از اتمام مدت بازپرداخت هر یک از وام‌های قابل پرداخت به متقاضیان را برای عموم مردم فراهم کرده است. امکان محاسبه اقساط در سایت رسمی بانک عامل بخش مسکن برای عموم مردم اعم از وام‌گیرندگان و کسانی که ممکن است در آینده قصد استفاده از تسهیلات این بانک را داشته باشند، فراهم است.

ادامـه مطلب ...
وام بانک مسکن وپرداخت اقساطی

مشکینی که در مصاحبه تلفنی با برنامه زنده سخن می گفت، با اشاره به رشد هر ساله ی بازار رهن و اجاره حتی در دوران رکود مسکن، گفت: «بازار رهن و اجاره سعی داشت تقاضا را به سمت خود جذب کند و طی ۴ سال گذشته شاهد افزایش تصاعدی در این بخش بودیم.»

ادامـه مطلب ...
پیش بینی رونق بازار مسکن97
کاهش سود وام مسکن 21 فروردین 1397

طی اطلاعیه ای وزیر راه و شهر سازی عباس آخوندی در مراسم سالروز تاسیس حساب 100 امام اظهار داشتند: نرخ سود تسهیلات مسکن در بافت های فرسوده 8 درصد می باشد که امروز در جلسه شورای پول و اعتبار کاهش این سود به 6

ادامـه مطلب ...
کاهش سود وام مسکن

کارشناس اقتصادی مسکن در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به جهش قیمت ارز به خصوص دلار طی روزهای اخیر و تاثیر آن بر بازار مسکن کشور، اظهار کردند: در مرحله اول مهم‌ترین تاثیر نوسانات شدید قیمت دلار بر مسکن این است که رکود بخش مذکور عمیق‌تر می شود.

ادامـه مطلب ...
تاثیر افزایش قیمت دلار بر بازار مسکن

به گزارش کارشناسان اقتصادی سه شنبه هفته گذشته عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به کم شدن قیمت مسکن طی 5 سال گذشته در پاسخ به این پرسش که آیا در سال 97 سقف وام خرید مسکن افزایش می‌یابد؟، تصریح کردند: هنوز شورای پول و اعتبار افزایش وام مسکن را تصویب نکرده، اما وزارت راه و شهرسازی متقاضی این است، بر این اساس تقاضای کاهش سود وام مسکن به 6 درصد را ارائه کرده‌ام که البته تصویب می‌شود چون رئیس‌جمهوری آن را تأیید کرده است.

ادامـه مطلب ...
رکود بازار مسکن با افزایش خرید وام مسکن

بر طبق گزاراشات امروز براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (شنبه هجدهم فروردین ماه) با ۵ ریال کاهش نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته ۳۷ هزار و ۸۱۴ ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با ۴ ریال افزایش نسبت به روز پنجشنبه ۵۳ هزار و ۲۶۴ ریال و هر یورو نیز با ۸ ریال افت در مدت مشابه ۴۶ هزار و ۴۵۰ ریال ارزشگذاری شد.

ادامـه مطلب ...
کاهش نرخ 28 ارز بانکی

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت گذرگاه با پیش‌بینی وضعیت بازار مسکن در سال ۹۷ از میل کم سرمایه‌گذار برای ورود به این بخش خبر دادند.علی چگنی در جدیدترین پیش بینی بازار مسکن طی سال ۹۷ گفت: بازار مسکن از سال ۹۱ به لحاظ قیمتی و به متعاقب آن صدور دستور و ساخت و ساز وارد رکود شده و به پیگیری آن سرمایه‌گذاری در این بخش کاهش یافته اس

ادامـه مطلب ...
پیش بینی وضعیت مسکن97

طبق گزارشات انجام شده در هفته‌ ی قبل دادوستد دو هزار و 324 میلیون ورقه به ارزش افزون بر 46 هزار میلیارد ریال در بازارهای فرابورس ایران انجام شد که ارزش معاملات فرابورس با 89 درصد رشد همراه بود. همچنین در این مدت در میان بازارهای فرابورسی، بازار اول با رشد 752 درصدی حجم و افزایش 865 درصدی ارزش مبادلات بیشترین افزایش حجم و ارزش مبادلاتی را به خود اختصاص داد و بدین ترتیب این بازار میزبان نقل‌وانتقال یک هزار و 316 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 3 هزار میلیارد ریال بود.

ادامـه مطلب ...
کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن

بنا به گفته این گروه از کارشناسان از آنجا که در اقتصاد ایران، نرخ ارز به عنوان یک جانشین برای بازدهی مسکن عمل می‌کند، بنابراین با افزایش عایدی نرخ ارز و بازار ارز، مـردم بـه داد و سـتد ارز روی خواهنـد آورد و در نتیجه با افزایش بازدهی ارز، تقاضا برای مسکن کاهش خواهد یافت.

ادامـه مطلب ...
بین بازار های طلا و ارز و مسکن کدام سوده ترند؟

پرداخت تسهیلات مسکن از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه نزدیک ۳۴ هزار و پرداخت تسهیلات ساخت مسکن به متقاضیان و سازندگان پرداخت شده است، همچنین ارزش همه تسهیلات ساخت مسکن در ۱۱ ماهه امسال بیش از ۳ هزار و ۸۶۴ میلیارد تومان بوده است.

ادامـه مطلب ...
افزایش تسهیلات مسکن

در حال حاضر عرضه و تقاضای مسکن در کشور متعادل نیست برا این اساس،محمد عدالتخواه کارشناس مسکن گفتند: در حال حاضر عرضه و تقاضای مسکن در کشور متعادل نیست از این رو می طلبد دولتمردان جهت تعادل بخشی به این بازار اقدامات موثری انجام دهند.

ادامـه مطلب ...
متعادل نبودن عرضه و تقاضای مسکن

امسال با به وجود آمدن برخی از نوسانات که در اقتصاد کشور به وجود آمد بها مسکن دستخوش تغییراتی شد. مصطفی قلی‌خسروی در پذیرش به این سؤال که آیا با وجود اینکه گفته می‌شود رشد قیمت مسکن در سال آینده در حد نرخ تورم و یا ۲ درصد اغلب متعلق به خواهد بود، آیا اجاره قیمت نیز در همین حد خواهد کرد

ادامـه مطلب ...
مقدار افزایش اجاره بها مسکن 97

براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (شنبه نوزدهم اسفند ماه96) با ۵۹ ریال افزایش نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته ۳۷ هزار و ۴۹۹ ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با ۱۳۴ ریال کاهش نسبت به روز پنجشنبه ۵۱ هزار و ۹۲۹ و هر یورو نیز با ۳۱۰ ریال افت ۴۶ هزار و ۱۴۶ ریال ارزش‌گذاری شد.

ادامـه مطلب ...
مبادله نرخ دلار

مصطفی قلی خسروی افزود: بررسی ها نشاندهنده این است که با توجه به سیاست های دولت تدبیر و امید، سال آینده گواه جهش قیمت، مشابه آنچه در سال های 68 و 86 و 91رخ داد، نخواهیم بود. وی افزود: البته هرگونه فعل و انفعلات از آنگونه افزایش خرج مالیات نقل و انتقال ملک، بر بها های مسکن تاثیرگذار خواهد بود. خسروی با اشاره به احصاء معاملات مسکن در مملکت و تهران گفت: از نخست لغایت 13 اسفند 95، همه معاملات مسکن 47 هزار و 813 فقره بوده که این عدد، در مدت مثل سال جاری، 45 هزار و 199 باره ثبت شده است.

ادامـه مطلب ...
رابطه تورم با مسکن در سال 97

مصطفی قلی خسروی وضعیت مسکن را به بی رونقی تشبیه کرد نه رکود کامل و اظهار داشت: «چندین مولفه روی مسکن موثر است.که شامل ارز، طلا، بورس و حامل های انرژی است که جهشی در قیمت ایجاد می کنند.» رئیس اتحادیه املاک افزایش اتفاقاً دلار طی روزهای اخیر را سبب اثر گذاری بر بها مسکن عنوان کردند و افزود: «قیمت ها از شاخص تورم مقداری عبور کرد و بعضی کارشناسان اعلام کردند با تورم 15 درصدی و افزایش قیمت دلار، بها مسکن نیز بالا رفت.»

ادامـه مطلب ...
تاثیرات دلار بر بازار مسکن

حسام عقبایی با پیش بینی این‌که تا اواخر تابستان آینده در حوزه خرید و فروش، حجم معاملات مسکن با رشد 10 درصدی مواجه خواهد شد، اظهار کردند: البته این پیش‌بینی به شرطی است که رویدادهای خاصی در دیگر بخش‌های اقتصادی از جمله دلار، ارز و طلا پیش نیاید.

ادامـه مطلب ...
پیش بینی ها مسکن تابستان97

معاملات در بازار مسکن تهران، یک ماه استثنایی را پشت سر گذاشت. بهمن امسال(1396)، قیمت مسکن با خروج کامل از مسیر کوتاه نوسانات سال ۹۵، تحت تاثیر التهاب یکی از بازارها، بالاترین رشد ماهانه حداقل یکی دو سال اخیر را تجربه کرد. متوسط قیمت مسکن تا بهمن96، ۵ درصد نسبت به ماه دی افزایش یافت که این میزان افزایش، حدود ۲ برابر متوسط نرخ رشد ماهانه طی ماه‌های قبل می باشد.

ادامـه مطلب ...
بازار مسکن تا بهمن 96

حسام عقبایی با پیش بینی این‌که تا واپسین،انجام تابستان آینده در حوزه خرید و فروش، حجم داد و ستدها مسکن با رشد 10 درصدی مواجه خواهد شد، اظهار کردند: البته این پیش‌بینی به شرطی است که اتفاق خاصی در سایر بخش‌های اقتصادی از جمله دلار، ارز و طلا روی ندهد.

ادامـه مطلب ...
پیش بینی بازار مسکن تابستان 97
نگرانی بانکها 9 اسفند 1396

بانک‌ها از 28 بهمن‌ماه انتشار اوراق گواهی سپرده با سود 20 درصد را طبق بسته سیاستی بانک مرکزی به منظور کنترل بازار ارز در دستور کار قرار دادند تا با جذاب شدن نرخ سود بانکی تمایل مردم برای سرمایه‌گذاری در بانک‌ها افزایش یافته و نقدینگی از سمت بازار ارز به شبکه بانکی حرکت کند

ادامـه مطلب ...
نگرانی بانکها

طبق گزارشات و مصاحبه ای با مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران که اعلام کردند: قرار است در طرح جدید نوسازی بافت فرسوده علاوه بر نوسازی خانه های کلنگی، با تغییر روش های اجتماعی و برپایی مراکز مدنی، فقرزدایی صورت گیرد.

ادامـه مطلب ...
طرح جدید بافت فرسوده
نرخ سود بانکی 5 اسفند 1396

بر اساس سخنان کارشناسان اقتصادی که می گویند: اگر نرخ سود بانکی خیلی پایین باشد، میل اقلیت برای سرمایه گذاری در بانکها در مردم ایجاد خواهد شد و سرمایه ها به سوی بازارهایی مشابه طلا و ارز یا مسکن و خودرو پیش می رود. علی دینی ترکمانی با ذکر اینکه اگر نرخ سود بانکی خیلی بالا باشد، به لحاظ اخلاقی، گویه ساز رباست و پرتو

ادامـه مطلب ...
نرخ سود بانکی

جدیدترین آمار معاملات مسکن در بهمن ماه که توسط اتحادیه مشاوران املاک ارایه شده نشان می‌دهد تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن شهر تهران ۸.۶ درصد افزایش یافته و در مقابل، تعداد اجاره‌نامه‌ها ۲۹ درصد کاهش داشته است. به بیان دیگر، تقاضا برای خرید مسکن نسبت به تقاضای اجاره‌نشینی بالاتر بوده است. این نشانه می‌تواند حاکی از آن باشد که طی یک سال اخیر توان مستاجران تهرانی برای خرید بالا رفته و بخشی از این گروه از سوی مسکن استیجاری به سمت مسکن ملکی سوق یافته‌اند.

ادامـه مطلب ...
خانه دار شدن مستاجران

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد افزایش به 1350 دلار و 51 سنت رسید. قیمت فلز زرد روز جمعه به بالاترین رقم 3 هفته گذشته یعنی 1361 دلار و 76 سنت رسیده بود. قیمت طلا در طی هفته گذشته 2.4 درصد افزایش داشت و بهترین عملکرد هفتگی از هفته پایان به اول سپتامبر تاکنون را به ثبت رساند.

ادامـه مطلب ...
قیمت طلا امروز

طبق گزارش کارشناسان اقتصادی، در جریان داد و ستدها امروز(یکشنبه) 29 بهمن1396 بازار آزاد تهران، قیمت هر دلار آمریکا با کاهش ۴۲ تومانی به ۴۶۵۵ تومان رسیده است، ضمن اینکه هر یورو با کاهش ۳۸۵ تومانی مواجه شده و بها آن به ۵۷۱۲ تومان رسید.

ادامـه مطلب ...
افت قیمت دلار

مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به این‌که برخی پروژه‌های مسکن مهر بدست پیمانکاران خلاص شده است، گفت: در حال حاضر یک ریال از ۵۷۰ هزار واحد فروش اقساطی نشده مسکن مهر به بانک مسکن برنمی‌گردد و در واقع نقدینگی صرف شده برای این پروژه‌ها قفل شده است. به گزارش تهران۲۴، ابوالقاسم رحیمی‌انارکی با اشاره به پرداخت تسهیلات به ۲ میلیون و ۳۷۰ هزار واحد مسکن مهر، اظهار کرد: از این میزان نیز بالغ بر ۱٫۸ میلیون واحد تقسیط شده که اقساط آن در حال بازپرداخت است.

ادامـه مطلب ...
رهاکردن پیمانکاران پروژه مسکن مهر

چند ماهی است که تازه رونق نسبی بازار مسکن به گوش می‌رسد، اما این رونق فقط افزایش حجم داد و ستدها را به همراه نداشته است، بلکه ما را با گرانی کمابیش چشمگیری در بخش مسکن نیز روبرو کرده است. حتی آخرین گزارشات بانک مرکزی از روند معاملات دی‌ماه مسکن نیز مُهر تاییدی بر این گزارشات می‌زند.

ادامـه مطلب ...
افزایش 20درصدی گرانی مسکن

به گزارش کارشناسان و خبرنگاران، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی جناب، رئیس جمهور بمناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی و در نشست اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری دستور دادند تا نرخ تسهیلات مسکن برای ساکنان بافت های فرسوده در این برنامه، با کمکی که به صندوق پس انداز مسکن می شود، به 6 درصد کاهش می یابد. اخبار روز را در کانال بمال دنبال نمایید

ادامـه مطلب ...
کاهش تسهیلات مسکن

در پذیرش به اینکه چرا رشد قیمت یورو حتی از دلار هم سبقت گرفته و رکوردشکنی کرده است اظهار نمودند چگونگی ارزی ما به دلار بستگی دارد و بها یورو نیز با همین نسبت مشخص می شود. به طور مثال اگر قیمت دلار 4000 تومان و نسبت دلار به یورو 1.2 باشد قیمت یورو در بازار 4800 تومان خواهد بود. یعنی وابستگی ما فقط به دلار می باشد.اخبار روز را در سایت بمان مشاهده نمایید.برای خرید باغ ویلا های خود از سایت ما دیدن نمایید

ادامـه مطلب ...
قیمت واقعی نرخ دلارد

کارشناس مسکن با اشاره به سعی زیاد برخی مالکان برای گران‌فروشی مسکن، گفت: با در نظر داشتن به این‌که تقاضا‌های کارساز وارد بازار مسکن می‌شود، روند افزایش قیمت غیرواقعی در بعضی مناطق پایتخت متوقف شده و رو به کمی می باشد. عباس شوکتی در جمع خبرنگاران با اعلام براین موضوع از ابتدای امسال تا قبل دیماه مطابق نزدیک ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در تهران خرید و فروش شده است، اظهار کردند: طی ۱۰ ماه سال گذشته حدود ۱۳۳ هزار فقره معامله در تهران ثبت شده بود. ایشان با در نظر داشتن به این موضوع که مطابق آمارگرفتن بانک مسکن نیز تا واپسین،انجام دیماه امسال پرداخت تسهیلات خرید مسکن نسبت به ۱۰ ماه سال گذشته نزدیک ۳۰ درصد افزایش مکشوف است

ادامـه مطلب ...
روند ارزانی مسکن در اره می باشد

افزایش ۵ تساوی حق انشعاب برق مسکن ، اوایل ماه جاری یکی از متقاضیان مسکن مهر شهر جدید هشتگرد از دردسر تازه‌ای در زمان نقل و انتقال واحدهای این طرح برای متقاضیان خبر داده و گفته بود: اوایل سال گذشته مسکن مهر را به طور قطعی از سوی کمپانی عمران هشتگرد تحویل گرفتم.

ادامـه مطلب ...
افزایش چندبرابری حق انشعاب برق مسکنهای مهر

اطلاعیه ای از نرخ ارز و سکه امروز در بازار تهران سکه طرح جدید 11 هزار تومان، طرح قدیم هزار تومان، نیم سکه هزار تومان، ربع سکه 3 هزار تومان، سکه گرمی 2 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 785 تومان افزایش قیمت داشته است.

ادامـه مطلب ...
افزایش قیمت سکه در بازار

بر طبق گزارشات انجام شده در دی‌ماه امسال شمار داد و ستدها مسکن شهر تهران به ۱۹ هزار واحد رسید که نسبت به آذرماه و ماه مشابه سال پیش به ترتیب ۷.۱ و ۱۲.۸ درصد افزایش داشته است.

ادامـه مطلب ...
آخرین گزارشات مسکن در دی ماه

کارشناسان بازار طلا در گفت و گو با خبرنگاران به افزایش بها زر که طی چند وقت اخیر در بازار شاهد آن بودیم اشاره کرد و گفتند: این افزایش قیمت بدست آمده از میزان عرضه و درخواست می باشد که کارایی به سزایی را در این بازار خواهد داشت، در این صورت با پروا به وجود وضعیت نامساعد در برخی از بانک ها، افراد اقدام به خروج سرمایه های خود از بانک خصوصی و نیز ورود آن به بازار طلا و ارز کردند که این امر زمینه ساز برپایی تشنج در روند اقتصادی مملکت و نیز بازار زر شده است.

ادامـه مطلب ...
دلار به 5هزار تومن هم خواهد رسید

حامد مظاهریان با اظهار بر این موضوع گفتند:فزایش ملایمی را در قیمت مسکن و شمار مبایعه‌نامه‌ها داریم که جای نگرانی نمی باشد. من می‌توانم این اطمینان را به عزیزانی که خریدار مسکن هستند بدهم که تا سال آینده هم این پروسه به سود خریداران مصرفی بازار می باشد و جایی برای سفته بازان نیست.

ادامـه مطلب ...
گران نشدن مسکن در سال آینده

بیشترین حجم از داد و ستدها خرید مسکن در بازار داد و ستدها مصرفی واحدهای مسکونی هم‌اکنون در محدوده واحدهای مسکونی با مساحت ۶۰ تا ۹۰ مترمربع اتمام می‌شود. هم‌اکنون 60.5 درصد از حجم همه معاملات مسکن در بازه مساحتی واحدهای مسکونی کمتر از ۹۰ مترمربع صورت می‌گیرد که از این میزان ۳۶ درصد داد و ستدها انجام شده مربوط به آپارتمان‌های با مساحت کمتر از ۷۰ مترمربع است.

ادامـه مطلب ...
خریداران واقعی چه کسانی هستند؟

رییس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک همه کشور: تصمیم جدید ترامپ نمی تواند تاثیری بر بازار مسکن داشته باشد رییس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کل کشور گفتند: سخنان ترامپ نمی تواند بر استوار نسبی که در بازار مسکن کشورمان در سال جاری حاکم شده است تاثیری بگذارد.

ادامـه مطلب ...
بی تاثیر بودن تصمیم ترامپ در بازار مسکن

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی طبق مصاحبه انجام شده گفتند: زیرساخت‌های مسکن مهر در سال آینده اتمام می یابد رییس کمیسیون عمران انجمن شورای اسلامی گفت: بر پایه توافق با سخنگوی دولت قرار است که زیر ساخت های مسکن مهر در سال97 به پایان برسد.

ادامـه مطلب ...
پایان زیر ساخت های مسکن مهر

سپرده گذاری مرکزی هفته پیشین بیشتر از۴۴۴ میلیارد ریال انواع سود به ۱۰۲۹ اسپانسر پرداخت گردیده شد. به گزارش خبرنگاران، در داد و ستدها هفته دوم فرابورس بیش از ۵ هزار و ۵۵۰ نفر با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند. همچنین حجم داد و ستدها حق پیشینگی تسهیلات مسکن در هفته آخر به ۱۵ دی ماه بیش از ۳۴۰ هزار فیش اوراق بود.

ادامـه مطلب ...
پرداخت سود میلیاردی به سرمایه گزاران

سعید آگشته اظهار کرد: تاثیر برجام بر تحولات سیاسی کلان در حوزه مسکن کمتر از 30 درصد است اما متاسفانه مسوولان به علت‌های سیاسی تاثیر برجام بر بخش مسکن را 60-70 درصد نشان دادند که نوعی توهم بود. به همین دلیل خلل‌هایی که به بحث برجام وارد شد تاثیرات منفی خود را در بخش مسکن به جا گذاشت و این بخش نتوانست وارد فاز خروج از رکود شود. اگر واقع‌بینانه نگاه می‌کردیم به علت رونق اقتصادی تا امروز باید شرایط بهتری در بخش مسکن ایجاد می‌شد اما بزرگنمایی جلوی آن را گرفت.

ادامـه مطلب ...
علت ادامه دار شدن رکود مسکن