لطفا نام خود را وارد کنید

اخبار اجاره بها در تابستان 98

1 تیر 1398
اخبار اجاره بها در تابستان 98
اخبار اجاره بها در تابستان 98

تابستان 98همراه با گرمای هوا، گرم شدن بازار جابه جایی مستاجران را همراه خواهد داشت ، مستاجرانی که حالا به دلیل تغییرات ناگهانی و غیرقابل باور قیمت اجاره بها، نگران یکسال پیش رو و داشتن سرپناهی مناسب می باشد؛ اگرچه دلالان به آنچه توجهی ندارند، دلواپسی مستاجران از جیب های نحیف آنان است.
امروز بخشی از جامعه که در زمره قشر متوسط رو به پایین و به واقع مستضعف قرار دارند و اکثرا اجاره نشین هستند، با فرا رسیدن زمان جابه جایی مسکن انگارکه اتفاقی بد افتاده باشد، عزا می گیرند و تمام لحظه هایشان با این فکر همراه می شود که بالاخره چه خواهد شد؟ چگونه با درآمدی که افزایش نیافته و با هزینه هایی که حداقل سه برابر شده است ، پاسخگوی رهن و اجاره خانه ای مناسب باشد، هزینه ای که در سال پیش رو، آنهم در شهری نظیر شیراز، حداقل نیمی از درآمدش را می بلعد!
متاسفانه خرید و فروش و اجاره مسکن، نه قانونی دارد و نه دستگاه نظارتی مشخصی، قیمت را عرضه و تقاضا هم مشخص نمی کند، وگرنه در فصل رکود، قیمت ها می شکست نه اینکه مسیر رشد را تا فلک ادامه دهد؛ اجاره بها را عرفی تعیین می کند که مبنای آن را عرضه کننده و متقاضی پایه گذار هستند، البته در این میان، دلالان بیکار ننشسته چون خود سهمی در مالکیت دارند، شوربای قیمت را پرنمک و گاه شور شور می کنند!!
در شهرستان شیراز همانند سایر نقاط استان فارس و کشور، شاهد افزایش بی حد قیمت خرید و اجاره مسکن طی ماه های اخیر بوده ایم؛ بررسی های میدانی خبرنگاران ایسنا در کلانشهر شیراز نشان می دهد که ودیعه مسکن در اکثر نقاط، تا 2 برابر قیمت سال گذشته هم افزایش یافته و اجاره بهای ماهیانه نیز تابعی از ارقام بی ضابطه ودیعه، روندی ...اخبــار مرتبط