لطفا نام خود را وارد کنید

آیا قیمت مسکن پایین می آید؟

5 مرداد 1398
آیا قیمت مسکن پایین می آید؟
آیا قیمت مسکن پایین می آید؟

براساس گزارشات خبرنگاران ، از وزارت راه و شهرسازی، سیدحسین افضلی با اشاره به کاهش ۳۶ درصدی آمار معاملات بازار مسکن در کشور، گفتند: این آمارها نشان می دهد که کاهش گرایش خریداران برای خرید مسکن می باشد .

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه دادند : کاهش آمار معاملات بازار مسکن در سال جاری نشان‌دهنده این می باشد که این بازار در وضعیت رکود تورمی قرار خواهد داشت ، حال پیش‌بینی می‌شود در این وضعیت، قیمت مسکن روند کاهشی  پیدا خواهد کرد.
افضلی نیز گفتند : در یک سال اخیر مردم برای حفظ سرمایه خود اقدام به سرمایه‌گذاری در دسته مسکن کردند و به دلیل نگاه سرمایه‌ای به بازار مسکن این مسئله تا حدی در افزایش قیمت‌ها و بروز تلاطم در بازار مسکن تأثیرگذار خواهد بود .

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید تاکید کرده است : در صورتی که سیاست‌های کنترلی و اقدامات بازدارنده برای مدیریت بازار مسکن در نظر گرفته نشود رکود تورمی بازار مسکن کوتاه مدت نبوده و در مقابل با اعمال سیاست‌های کنترلی قطعاً این دوران گذرا خواهد بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفتند : با افزایش تولید مسکن ، تقاضا برای خرید مسکن به تدریج کاهش خواهد یافت و در این شرایط قیمت‌ها روند کاهشی خواهند گرفت.اخبــار مرتبط