لطفا نام خود را وارد کنید

سواستفاده بانک های خصوصی در مورد بازار مسکن

18 تیر 1398
سواستفاده بانک های خصوصی در مورد بازار مسکن
سواستفاده بانک های خصوصی در مورد بازار مسکن

به گزارش خبرنگاران وضعیت بازار مسکن به عنوان یک کالای اساسی که باید در خدمت  رشد اقتصادی باشد ، به گونه ای نابسامان شده است که قیمت ها در این بازار به صورت روزانه یا لحظه ای تغییر خواهد کرد . متوسط هزینه مسکن در سبد مصرفی خانواده شهری ۳۳.۵ درصد و دهک های پایین درآمدی ۷۰ درصد می باشد ، این درحالی می باشد  که میانگین جهانی این شاخص ۱۵ تا ۲۰ درصد است. بنابراین قیمت مسکن و اجاره بهامعیشت مردم را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. از سوی دیگر مهاجرت مستمر مستاجران به مناطق ارزان تر مشکلات فرهنگی بسیار زیادی به ویژه در حاشیه شهرها فراهم کرده است.
قیمت گذاری های غیرکارشناسی بستری را فراهم کرده تا بسیاری از خانه ها با قیمت های غیرواقعی و نجومی برای اجاره گذاشته شده است و چرخه ای بوجود آمده تا درصد محدود سوداگران و در راس آنها بانک های خصوصی هرروز فربه تر شوند و مردم بیشتر در تنگنا قرار بگیرند. این شرایط بیش از هر چیز نشان دهنده آنست که نظارت بر امر مسکن کاملاً معیوب و بدون متولی رها شده است.
بعد از یک دوره پنج ساله رکود وزارت راه و شهرسازی که هیچ طرح و اقدام اساسی صورت نگرفت، با روی کار آمدن جنابعالی، اراده حل معضل مسکن دیده می شود. اجرای توصیه ها و طرح هایی که توسط کارشناسان و دغدغه مندان حوزه مسکن ارائه می شود، می تواند این وزارتخانه را در شکستن حباب مسکن و اجاره بها کمک کند.

 اخبــار مرتبط