لطفا نام خود را وارد کنید

نبض بازار مسکن این روزها

3 مرداد 1398
نبض بازار مسکن این روزها
نبض بازار مسکن این روزها

تا حدود یک ماه قبل فضای کلی بازار مسکن در دست فروشندگان افتاده است اما اولین نشانه های قرار گرفتن خریداران در موضع اصیل بروز کرده است. دفاتر املاک عنوان می کنند که طی دو هفته این روزها دو اتفاق در بازار مسکن رخ داده است ؛ اولین موضوع تثبیت قیمت ها است و مساله ی دیگر به انتظارات کاهشی مربوط خواهد شد . در این شرایط، خریداران دست بالا را دارند.
یکی از مشاوران املاک واقع در منطقه ۵ تهران با بیان این که بازار تقریبا از حالت گیجی خارج شده است می گویند : حدود یک ماه قبل برای یک آپارتمان مشتری پیدا کردم که حاضر بود آن را متری ۱۹ میلیون تومان خریداری نماید اما مالک از فروش دوری کرد. حالا همان فروشنده حاضر است متری ۱۷ میلیون تومان ملک خود را بفروشد اما مشتری پیدا نمی شود. درخصوص املاک کلنگی نیز این اتفاق افتاده و قیمت ها شکسته شده است.
وی بیان می کند: رکودی که تا حدود یک ماه قبل در بازار وجود داشت به نبود فروشنده مربوط می شد اما حالا فروشنده زیاد شده و خریدار نیست. البته قیمت ها هنوز آن طور که باید و شاید کاهش نیافته اما اغلب مشاوران، ثبات یا کاهش نسبی قیمت ها را پیش بینی می کنند.کارشناسان معتقدند اشباع قیمت، کاهش ۶۷ درصدی معاملات، افت شدید توان متقاضیان و ثبات نسبی بازار ارز در تثبیت بازار مسکن موثر بوده است.
اسلامی: راه مقابله با گران فروشی مسکن نخریدن است
هم چنین وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه کسی در خرید مسکن عجله نکند، گفت: نخریدن چاره مقابله با گران فروشی مسکن است. محمد اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت درباره وضعیت قیمت مسکن اظهار کرد: چاره مقابله با گران فروشی مسکن نخریدن آن است. رشد قیمت مسکن ...اخبــار مرتبط