لطفا نام خود را وارد کنید

نوسانات در شهریور 98 بازار مسکن

5 شهریور 1398
نوسانات در شهریور 98 بازار مسکن
نوسانات در شهریور 98 بازار مسکن

پس از نوسانات قیمتی که از آذرماه 96 دو سال پسش در بازار مسکن به وجود آمده است شرایط به سمت ثبات قیمتی پیش رفته و طبق آماری که در سومین روز هفته دولت ارایه شد ، نرخ رشد ماهیانه قیمت مسکن در پایتخت به منفی سه درصد رسیده است ؛ این شرایط شش ماه پس از آن ایجاد شد که دولت احداث ۴۰۰ هزار واحد را برای خود تعریف کرد و پروانه های ساختمانی نیز رشد ۲۵ درصدی یافته است.
پس از حدود ۲۰ ماه پرتلاطم در بازار مسکن، اوضاع تا حدودی آرام شده است. آخرین آمار از بازار مسکن شهر تهران که سوم شهریورماه توسط دفتر اقتصاد مسکن ارایه شد گویای آن است که در مردادماه ۱۳۹۷۸ قیمت هر متر خانه در تهران به میانگین ۱۳ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان در هر متر مربع رسیده که نسبت به ماه قبل سه درصد کاهش و نسبت به زمان مشابه سال قبل ۷۷ درصد افزایش داشته است. معاملات نیز ۳۳۶۸ فقره بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۳۱ و ۷۴ درصد کاهش نشان می دهد.
یک خانه تکانی در حوزه مسکن
روز یکشنبه سوم شهریورماه به گزارش خبرنگارن ،وزیر راه و شهرسازی معاون مسکن و ساختمان خود را تغییر داده است. محمود محمودزاده در این پست جانشین مازیار حسینی شد که تنها هفت ماه از دوره مدیریت او می گذشت. محمودزاده در گفت وگو با ایسنا مهم ترین برنامه خود را پیگیری طرح اقدام ملی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی عنوان کرد. او هم چنین بیان کرد: حتما در راستای تقویت، تسریع و تشدید سیاست های قبلی حوزه مسکن حرکت می کنیم. البته طبیعی است که خلاقیت هایی در این زمینه ارایه دهیم.

 اخبــار مرتبط