لطفا نام خود را وارد کنید

50 درصد از معاملات مسکن کاهش یافته است

7 مرداد 1398
50 درصد از معاملات مسکن کاهش یافته است
50 درصد از معاملات مسکن کاهش یافته است

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاکان تهران ، در خصوص با موضوع  رشد 100 درصد قیمت مسکن در دو سال اخیر گفتند : این افزایش قیمت سبب ایجاد رکود سنگین و عمیق در بازار شده است و حجم معاملات خرید و فروش مسکن در سال 98 نسبت به سال گذشته تا 50 درصد کاهش یافته است .
وی در ادامه افزودند : کاهش تولید در رکود بازار مسکن و معاملات بی تاثیر نبوده است  چرا که در شش سال گذشته با کاهش 45 درصدی عرضه مسکن مواجه شده ایم .
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه تسهیلات مسکن متناسب با قیمت ها در بازار نیست، گفت: یکی از دلایل رکود مسکن متناسب نبودن قدرت خرید مردم نسبت به افزایش قیمت ها است که افزایش سقف تسهیلات می توانست به رشد توان خرید مردم کمک کند.
عقبایی تاکید کرد: مصرف کنندگان واقعی قدرت خرید مسکن را ندارند و به همین دلیل است که عده ای به سمت حاشیه نشینی رفتند و خانه های خالی حاشیه ای تهران خرید و فروش می شود  به همین دلیل تا پایان فصل تابستان مسکن گران نخواهد شد.
وی با بیان اهمیت دریافت مالیات از واحد های خالی از سکنه خاطر نشان کرد: باید مالیات بر خانه های خالی هرچه سریع تر به اجرا برسد تا ضرر خالی نگه داشتن واحد های مسکونی بسیار بالا باشد که مالکان مجبور به اجاره دادن این واحد ها شوند.اخبــار مرتبط