لطفا نام خود را وارد کنید

لیست اخبار

تعداد نمایش اخبار در هر صفحه

براساس گزارشات انجام شده ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت با بیان اینکه وظیفه ما فعال سازی تولید مسکن جهت متعادل کردن عرضه و تقاضا در این حوزه است، گفت: ما باید سالانه ۵۰۰ هزار واحد مسکونی تولید کنیم تا عرضه و تقاضا در این حوزه متعادل شود. وی تأکید کرد: سیاست روان و برنامه مشخص ما این است که جریان تولید مسکن در کشور شکل خواهد گیر .

ادامـه مطلب ...
ساخت 500هزار واحد مسکونی سالانه

محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات ایجاد شده در مسکن مهر ، گفتند : در شرایط فعلی ، تخصیص بودجه و اعتبارات برای طرح‌‌های مسکن مهر رضایت‌بخش نمی باشد و نتوانسته انتظارات مردم و نمایندگان مجلس را برآورده نماید .

ادامـه مطلب ...
تعداد مسکن مهرهای نا تمام

براساس گزارشات انجام شده در فصل بهار سال ١٣٩٧ تعداد ۱۹ هزار و ۶۵۹ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران ، پیش‌بینی هایی به عمل آمده است که نسبت به فصل گذشته حدود ٣٠,١ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ٣١.٦ درصد رشد صعودی داشته است .

ادامـه مطلب ...
زیاد شدن در خواست ساخت و ساز در تهران

مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از پائین بودن میزان تسهیلات پرداختی دسته مسکن، گفت: باید نرخ سود این تسهیلات اصلاح گردد و بر اساس نرخ تورم و شاخص های اقتصادی کشور تعیین شود.

ادامـه مطلب ...
جهش قیمت متناسب با قدرت خرید مردم

وی بازآفرینی شهری را یکی از سیاست های مهم دولت در حوزه مسکن عنوان و هدف از آن را ارتقاء سطح زندگی مردم و کسانی که در بد مسکنی بسر می برند، ذکر کرد و افزود: شورای عالی ستاد بازآفرینی شهری فعالیت خود را آغاز کرده که یکی از تکالیف آن؛ شناسایی محله هایی است که بایستی بازآفرینی شوند تا هویت ببخشند و بتوانند ارزش افزوده ایجاد کنند.

ادامـه مطلب ...
خروج از رکود بازار مسکن

براساس گزارشات صرافی های دولتی قیمت دلار را برای فروش به مردم با کاهش 240 تومانی نسبت به صبح دیروز 10 هزار و 750 تومان اعلام کرده اند. این صرافی ها دلار را از مردم با قیمت 10 هزار و 730 تومان خریداری می شود. قیمت فروش یورو نیز در صرافی های دولتی با کاهش 350 تومانی نسبت صبح دیروز به 12 هزار و 650 تومان رسیده است؛ قیمت خرید یورو نیز در صرافی های دولتی 12 هزار و 550 تومان اعلام شده است.

ادامـه مطلب ...
قیمت ارز در 97/09/20 امروز

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برنامه این وزارتخانه در بخش مسکن ساخت ۴۰۰ هزار واحد تا پایان برنامه ششم یعنی تا پایان سال ۱۳۹۹ است، گفت: همزمان تکمیل ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر را دنبال می‌کنیم. محمد اسلامی امروز در نشست رئیس جمهوری با معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی در محل این وزارتخانه با اشاره به اینکه وظایف قانونی وزارت راه و شهرسازی به صورت ماهوی به شدت بر زندگی مردم و رویکردهای توسعه‌ای کشور تاثیر مستقیم دارد افزود: در این جلسه

ادامـه مطلب ...
برنامه وزارت راهT ساخت ۴۰۰ هزار مسکن

ضعیف ترین مبادلات ملکی در شهر تهران در شرایطی رقم خورده است که تورم ماهانه ملکی هر چند با شیب کمتر از قبل اما با نرخی بیشتر از نرخ تورم عمومی ادامه دار می باشد. ماه گذشته متوسط قیمت مسکن در این شهر ۶ درصد ظرف یک ماه افزایش پیدا کرده است . آبان ماه امسال تورم ماهانه مسکن ۶ درصد گزارش شده بود اما در شهریور امسال ، این نرخ ، شیب ۹ درصد را ثبت کرده بود. هم اکنون به اندازه کمتر از نصف سال گذشته ، واحد مسکونی در تهران خرید و فروش خواهد شد . کارشناسان اقتصاد مسکن وضعیت موجود بازار املاک پایتخت را به «قفل معاملات خرید» تعبیر می نماید و معتقدند : این تعداد معامله ملکی در یک ماه بیانگر بن‌بست بازار و سلب امکان خرید برای اکثریت تقاضای موثر است. در این باره حسین عبده‌تبریزی، صاحب‌نظر ارشد اقتصادی در حوزه مسکن اعلام کردند : سطح فعلی قیمت فروش واحدهای مسکونی در غالب مناطق تهران به‌خصوص

ادامـه مطلب ...
دلیل قفل شدن بازار مسکن

بیب‌الله طاهرخانی در همایش مدیران عامل شهرهای جدید ­با اشاره به رویکرد جدید وزارت راه و شهرسازی در احداث 200 هزار واحد مسکونی تا سال 1400 در شهرهای جدید گفت: خوشبختانه ما با درک این ضرورت برنامه خود را از مدتی قبل آغاز کرده و امسال حداقل اقدامات لازم برای ساخت و آماده‌سازی 50 هزار واحد مسکونی را آغاز کردیم که قطعا زمینه‌ساز تولید مسکن در سنوات آتی نیز در این مناطق خواهد بود.

ادامـه مطلب ...
شکستن نرخ مسکن توسط دولت

در جریان معاملات امروز چهارشنبه ۱۴ آذرماه1397، با کاهش مجدد مواجه شده است ، به نحوی که نرخ خرید هر اسکناس دلار ۱۱ هزار و ۳۲۰ تومان و نرخ فروش ۱۱ هزار و ۳۶۰ تومان می باشد . همچنین هر یورو برای خرید ۱۲ هزار و ۸۱۳ تومان و برای فروش ۱۲ هزار و ۸۵۹ تومان هستند.

ادامـه مطلب ...
افزایش اندک قیمت دلار

محمد اسلامی در صفحه اینستاگرام خود نوشته است: «در راستای انجام ماموریت‌ و پاسخ به عزیزانی که متقاضی مسکن مهر هستند و خصوصا در صفحه اینستاگرام بنده مطالبی در این خصوص می‌نویسند باید عرض کنم

ادامـه مطلب ...
راهکار وزیر راه برای مسکن مهری ها

باغ ویلا در شهریار باغ ویلا شهریار قیمت باغ ویلا در ملارد خرید و فروش باغ شهریار خرید و فروش باغ ملارد ویلا شهریار باغ و باغچه در ملارد خرید باغ ویلای لوکس در ملارد باغ ویلای لوکس در ملارد باغ ویلا در شهریار قیمت ویلا شهریار

ادامـه مطلب ...
کاهش قیمت دلار به زیر 10 هزار تومان

دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی آمار اولیه وضعیت بازار مسکن در آبان ماه امسال را منتشر کرد. در این گزارش تعداد کل معاملات مسکن انجام شده در تهران در آبان ماه ۹۷، هفت هزار و ۱۷ فقره می باشد که نسبت به ماه گذشته (مهرماه ۹۷) که نه هزار و ۵۶۱ فقره معامله مسکن به ثبت رسیده است ، ۲۶.۶ درصد کاهش نشان می دهد . این کاهش نسبت به ماه مشابه سال ۹۶ (آبان ۹۶) که حدود ۱۵ هزار فقره مبایعه نامه (۱۴ هزار و ۹۵۶) به امضاء رسید، ۵۳ درصد محسوب شده است .

ادامـه مطلب ...
مقایسه قیمت مسکن در آبان امسال و سال پیشین

در شرایطی که وزیر سابق راه و شهرسازی قبلا پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات خانه اولی‌ها از ۱۶۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون تومان را ارائه کرده بود عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در یک برنامه تلویزیونی از لزوم اصلاح وام خرید مسکن سخن گفت و اظهار کرد که مطالعه اولیه در این زمینه انجام شده، اما هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم.

ادامـه مطلب ...
آیا وام مسکن افزایش می یابد؟

به دنبال خداحافظی احمد اصغری مهرآبادی به دلیل بازنشستگی از سمت قائم مقامی وزیر راه در امور مسکن مهر، ظاهرا این پست سازمانی در وزارت راه و شهرسازی حذف شده و بدون سرپرست مانده است. مهرآبادی که در سال ۹۲ با حکم آخوندی وزیر وقت راه و شهرسازی به عنوان قائم مقام وزیر در امور مسکن مهر منصوب شده و قرار بود، پروژه نیمه تمام مسکن مهر تا پایان سال ۹۶ در کل کشور به اتمام برسد، اما با نگاه منفی وزیر وقت نسبت به این پروژه، همچنان مسکن مهر نیمه تمام بوده و متقاضیان آن در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

ادامـه مطلب ...
بی سرپرست شدن مسکن مهر

سید کمال الدین شهریاری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگاران ، افزود: تدوين طرح اخذ مالیات از معاملات مسکن برای جلوگیری از سوداگری در این بازار است و هدف جلوگیری از سوداگری است اما پایه های مالیاتی را زماني مي توان تعریف کرد که به شکل مطلق بتوان آن را در نظر گرفت اما اگر این مالیات بخش های دیگر را شامل نشود به نوعی، فشار پرداخت مالیات به بخش های دیگر خواهد رفت.

ادامـه مطلب ...
طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن

بسیاری از تحلیلگران فعال در حوزه مسکن و مستغلات در دبی برآورد کرده‌اند که رکود موجود در بازار مسکن تا سال ۲۰۲۱ همچنان ادامه خواهد داشت. چند سالی است که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران در امارات متحده عربی از رشد قارچی شکل برج‌های بلندمرتبه و افزایش بی رویه بنگاه‌های مسکن در این کشور به شدت انتقاد کرده و پیش‌بینی کرده بودند که ساخت

ادامـه مطلب ...
رکود بازار مسکن دبی

حسام عقبایی افزود: معاملات مسکن روند نزولی را داشته است بطوریکه در تیرماه ۲۶ درصد ، مردادماه ۳۶ درصد ، شهریور ۴۶ و مهرماه ۴۰ درصد کاهش ­داشته است . وی رکود حاکم بربازار مسکن را نتیجه افزایش قیمت‌ها دانسته است و با اشاره به اینکه براساس آمارهای این روزها ، ​ ­قیمت مسکن ۸۳ درصد افزایش پیدا کرده است گفتند : در تهران میانگین قیمت مسکن ۸ میلیون و ۶۰۰

ادامـه مطلب ...
آیا مسکن ارزان خواهد شد؟