لطفا نام خود را وارد کنید

لیست اخبار

تعداد نمایش اخبار در هر صفحه

وزیر راه‌وشهرسازی در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در مازندران با تاکید بر این‌ موضوع که بنیاد توسعه این استان محلی برای پیشرفت مازندران است ، گفتند : مسکن و راه روستایی از دغدغه‌های مهم دولت و رئیس جمهور می باشد . محمد اسلامی عصر سه‌شنبه (۸ آبان) پس از ورود به مازندران ، در دیدار با آیت‌الله نورالله طبرسی با اشاره به این‌ موضوع دولت و رئیس‌جمهور نسبت به حوزه راه‌وشهرسازی و به‌ویژه بخش مسکن دغدغه داشته اند ، اظهار کردند : دسته دیگری از دغدغه‌های مهم دولت مربوط به حجم پروژه‌های ناتمام و راه‌های روستایی می باشد .

ادامـه مطلب ...
یکی از دغدغه های دولت مسکن می باشد

بعد از شتاب ریزش ناگهانی قیمت ها در بازار ارز و افزایش مراجعه مردم به مراکز خرید و فروش ارز وطلا برای فروش ارزهای خانگی، بانک مرکزی از بانک ها خواست نسبت به خرید ارزهای مردمی فعال تر شوند . به همین منظور شعب ارزی بانک ها هر روز بعد از دریافت نرخ از بانک مرکزی ، نسبت به خرید ارز از مردم اقدام خواهند نمود . دستور بانک مرکزی به بانک ها بعد از آن صادر شد که صرافی ها از خرید ارزهای مردمی خودداری و میدان را به دلال ها واگذار کرده بودند.

ادامـه مطلب ...
قیمت دلار در بانکها

طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی گران‌ترین منطقه پایتخت مانند ماه‌های گذشته در معاملات مسکن مهر سال جاری منطقه یک تهران با میانگین هر مترمربع ۱۸میلیون و ۵۳۲هزار تومان تخمین زده شده است. در رتبه‌های بعدی به ترتیب مناطق ۳ و ۲ تهران با میانگین هر متر ۱۵میلیون و ۷۲۲هزار تومان و ۱۳میلیون و ۴۸۲هزار تومان قرار دارند.

ادامـه مطلب ...
4.5 میلیارد واحد مسکونی در کشور

خرید و فروش باغ ویلا در شهریار خرید باغ ویلا در شهریار باغ ویلا باغ ویلا در شهریار باغ ویلا شهریار قیمت باغ ویلا در شهریار قیمت باغ ویلا در ملارد ویلا شهریار باغ و باغچه در ملارد خرید باغ ویلایی لوکس در ملارد باغ ویلا لوکس در ملارد باغ ویلا

ادامـه مطلب ...
قیمت مسکن در زمان آخوندی

براساس گزارشات خبرنگاران محمد اسلامی در حاشیه جلسه غیر علنی امروز سه شنبه مجلس در مورد برنامه های پیشنهادی خود برای وزارت راه و شهرسازی، مهم ترین برنامه کاری اش را توجه به مسکن دانسته است و اظهار داشتند : با توجه به این که حوزه ساخت و ساز و عمران و ساختمان سهم قابل توجهی در اشتغال تولید و رونق اقتصادی دارد، بحث مسکن دغدغه مهم در جامعه به ویژه برای اقشار کم درآمد جامعه است.

ادامـه مطلب ...
توجه به مسکن اقشارکم درآمد

عبدالرضا مصری تصریح کرد: اگر بازار ارز به تعادل قیمتی نزدیک شود مردم نیز دیگر اقدام به نگهداری ارز در خانه نخواهند کرد. این نماینده مجلس، با تاکید بر اینکه باتثبیت بازارارز مردم از سوددهی نگهداری آن ناامید شده و به این ترتیب نسبت به عرضه آن به بازار اقدام خواهند کرد، گفت: بازار اگر برای چند ماه ثبات نرخ ارز را تجربه کند دیگر ارز خانگی وجود نخواهد داشت.

ادامـه مطلب ...
قیمت مسکن کاهش زیادی یافت

آمار معاملات انجام شده در تهران نشاندهنده آن می باشد که با 150 میلیون تومان می‌توان در برخی مناطق پایتخت یک واحد مسکونی را خریداری نمود. بر این اساس یک واحد 50 متری با عمر 18 سال واقع در خاوران به قیمت 150 میلیون تومان معامله شده است. هر مترمربع این واحد حدود 2 میلیون و 990 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

ادامـه مطلب ...
قیمت روز مسکن در مرکز تهران

انتشار متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده همچنان وجود دارد و این مساله موجب افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت طلا در پایان مبادلات روز چهارشنبه شد.

ادامـه مطلب ...
وضعیت قیمت طلا در بازار

براساس گزارشات مصطفی قلی خسروی با اشاره به کاهش معاملات مسکن در سال جاری بیان کردند: میزان معاملات در ۶ ماهه سال جاری ، ۱۸۹ هزار و ۵۳۲ قرارداد بوده است در حالیکه در مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۱۰ هزار و ۸۲۲ قرارداد به ثبت رسیده اند . وی در ادامه افزود: فعالان بازار مسکن بر این باور می باشند که این بازار با رکود مواجه شده است ، اما آمار‌ها نشان خواهد داد که میزان معاملات کم نشده است بلکه بازار مسکن با کسادی روبرو شده است.

ادامـه مطلب ...
کسادی بازار مسکن

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفتند : قبل از CFT عملکرد دستگاه‌های اجرایی، وزارت راه و شهرسازی و تولید نشدن آپارتمان جدید در افزایش قیمت‌ها در دسته مسکن تاثیرگذار می باشد. محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با ایسنا ، درباره دلایل افزایش قیمت مسکن و تاثیر تصویب CFT بر تغییر قیمت اظهار داشتند: تصویب یا رد لایحه CFT قاعدتا نباید در معاملات داخلی کشور به ویژه معاملات در دسته مسکن تاثیرگذار خواهد بود چرا که قبل از CFT تامین کمبود مسکن راه‌حل مشکلات این دسته می باشد .

ادامـه مطلب ...
چند دلیل برای افزایش قیمت مسکن

با شروع فصل پاییز در بازار اجاره‌بها ، تعداد فایل‌های «رهن کامل» و نیز فایل‌هایی که با عنوان «قابل تبدیل» دست مستاجر را برای تبدیل بخشی از ودیعه به اجاره ماهانه و یا بالعکس باز می‌گذارد ، در بازار مسکن افزایش یافته است. مشاوران املاک عاعلام می کنند که با افزایش ناگهانی نرخ اجاره‌بها در اوایل امسال ، تقاضا مردم برای اجاره آپارتمان‌های کوچک و کم متراژ در بازار املاک اجاری افزایش یافته است و در مقابل به تدریج

ادامـه مطلب ...
دو اتفاق برای مستاجران اجاره بها

بررسی قیمت روز مسکن حاکی از آن است که واحد مسکونی 81 متری 23 ساله در ارامنه جنوبی به قیمت 490 میلیون تومان، واحد مسکونی 52 متری با عمر 17 سال در دروازه دولاب به قیمت 153 میلیون تومان و آپارتمان 40 متری در خاوران با عمر 16 سال با قیمت 135 میلیون تومان معامله شده است.

ادامـه مطلب ...
قیمت روز مسکن در تهران

حسام عقبایی درباره وضعیت بازار مسکن اظهار کردند : بر اساس آمار رسمی بانک مرکزی تا شهریورماه امسال قیمت مسکن حدود 74 درصد نسبت به همانند سال گذشته افزایش یافته است. وی بین نمود این رشد نامتعارف باعث رکود سگنین مسکن شده است ،‌افزودند: رکود به کاهش حجم معاملات سبب شده است؛ به طوریکه در تیر، مرداد و شهریور امسال تعداد معاملات در مقایسه با سال گذشته به ترتیب 25 درصد، 36 و 45 درصد کاهش داشته است .

ادامـه مطلب ...
کاهش 25 درصدی قیمت مسکن تا اواخر زمستان

مصطفی قلی خسروی با اشاره به این موضوع که تاثیر تداوم نرخ دلار بر قیمت مسکن بیان کردند: با ثبات و ساماندهی در وضعیت اقتصادی و خارج شدن دلالان و واسطه گران از بازار در ماه‌های آتی شاهد کاهش قیمت چشمگیر در معاملات بازار مسکن خواهیم بود. وی با بیان اینکه قرار است به سازندگان مسکن بسته تشویقی ارائه شود، گفتند : در جلسه چند روز پیشین کمیسیون عمران مطرح و مقرر شد به سازندگان و سرمایه گذاران مسکن بسته معافیت‌های مالیاتی ارائه شود تا انگیزه سازندگان برای تولید مسکن بیشتر شود. رئیس اتحادیه مشاوران املاک تاکید کردند : روند نزولی ارزش دلار در چند روز گذشته موجب عقب نشینی دلالان و سودجویان در بازار مسکن و کاهش قیمت در بعضی نقاط و ثبات در برخی از مناطق شده است.

ادامـه مطلب ...
تاثیر کاهش نرخ دلار بر ثبات نرخ مسکن

روند رو به رشد مهاجرت از تهران و رکود همگانی ، سبب سیر نزولی قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران شد. گزارش ها نشان می دهد قیمت آپارتمان های 40 تا 85 متری در مناطق مختلف به طور میانگین 25 تا 30 درصد کاهش یافته اند، اما بیشترین کاهش قیمت ها در آپارتمان های با متراژ بالا دیده شده به نحوی که به گفته قنیری از مشاوران املاک در منطقه 5 بسیاری از فروشنده ها حاضر خواهند بودکه با تخفیف 40 درصد آپارتمانشان را به معرض فروش گذاشته اند .

ادامـه مطلب ...
شروع سیر نزولی قیمت مسکن در تهران

ایرج رهبر، عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران با بیان این موضوع که معضل جدید بازار مسکن کمبود واحدهای متراژ کوچک می باشد ، گفت: هم اکنون میزان تولید واحدهای متراژ کوچک برای متقاضیان متوسط و ضعیف جامعه نایاب شده است و این خود مشکلات این قشر از مردم را دو چندان کرده است. وی بیان کردند: بسیاری از متقاضیان برای اجاره نیازمند واحدهای کوچک متراژ هستند که متأسفانه به دلیل عدم طراحی درست در طرح تفصیلی، با مشکل مواجه شده اند.

ادامـه مطلب ...
کمبود متراژ های کوچک در بازار مسکن امسال

قیمت باغ ویلا شهریار ویلا در ملارد خرید و فروش باغ ویلا در شهریار خرید و فروش باغ ویلا در ملارد خرید باغ ویلا در شهریار باغ ویلا باغ ویلا در شهریار باغ ویلا شهریار قیمت باغ ویلا در ملارد خرید و فروش باغ شهریار خرید و فروش باغ ملارد ویلا شهریار

ادامـه مطلب ...
ورود بازار مسکن به فاز تورم

برنامه تحلیلی و اقتصادی «پایش» امشب، هشتم مهر با حضور کارشناسان، راههای مهار قیمت سرسام آور طلا و سکه را در بازار ایران واکاوی خواهد کرد. به نقل از روابط عمومی شبکه یک، در سوال نظرسنجی برنامه هم از بینندگان پرسیده شده است: آیا موافقید دولت از دلالان بازار طلا مالیات ویژه بگیرد؟ 1- بله 2- خیر. علاقمندان به شرکت در نظرسنجی می‌توانند عدد گزینه مورد نظر خود را به سامانه 30000111 پیامک می کنند. طرح مالیات بر عایدی سرمایه، مرور نرخ طلا، خودرو، مسکن و ...، تحلیل اخبار اقتصادی هفته و معرفی جوان موفق از بخش های دیگر برنامه امشب «پایش» است. «پایش» به تهیه‌کنندگی الهام پیرهادی کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیماست که امشب ساعت 23:15 با اجرای محمد دلاوری روی آنتن خواهد رفت.

ادامـه مطلب ...
آیا می توان قیمت سرسام آور طلا را مهار نمود؟