دلیل عدم‌ اجرای فروش قسطی مسکن؟

وام 90میلیونی، ‌110میلیونی و 130میلیون تومانی

دلیل عدم‌ اجرای فروش قسطی مسکن؟

دلیل عدم‌ اجرای فروش قسطی مسکن؟

عضو انجمن انبوه‌سازان با بیان «هنوز برای فروش قسطی مسکن با بانک مسکن به توافق نرسیده‌ایم»، گفت: بانک مسکن اعلام کرده فقط ۱۵۰میلیون تومان اصل و فرع اقساط را در صورت تاخیر خریدار تضمین خواهد کرد.

ایرج رهبر با یادآوری اینکه دولت طی سه سال اخیر انواع و اقسام وام خرید مسکن را رونمایی کرده است، اظهار کرد: وام 90میلیونی، ‌110میلیونی و 130میلیون تومانی از جمله این وام‌هاست.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی با بیان «به بانک مسکن برای فروش اقساطی واحدهای مسکونی پیشنهاد دادیم»، تصریح کرد:‌ بر اساس این پیشنهاد بدون آنکه تسهیلاتی از سوی بانک پرداخت شود، واحدها به‌صورت اقساط در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد:‌ بانک مسکن نیز به‌عنوان بانک عامل مورد اعتماد و فروشنده عاملیت این کار را به‌عهده می‌گرفت.

وی با ابراز اینکه در این پروسه فقط از تشکیلات بانک استفاده می‌شود که کارمزد آن نیز پرداخت خواهد شد، گفت: بانک مسکن برای این کار درخواست کارمزد پنج‌درصدی را کرد در حالی که کارمزد چنین کاری 1.5 تا دو درصد است چون اصولاً قرار نیست که از منابع بانک مسکن در این رابطه استفاده شود.

عضو انجمن انبوه‌سازان با بیان اینکه بانک مسکن اخیراً اعلام کرده که با دریافت کارمزد 2.3درصدی موافق است، اظهار کرد: از سوی دیگر بانک اعلام کرده که فقط تا سقف 150 میلیون تومان اصل و فرع اقساط را اگر با تأخیر مواجه شود، تضمین می‌کنیم و آن را به فروشنده پرداخت می‌کنیم.

رهبر با اشاره به تعجب انبوه‌سازان از این اظهارات مدیران بانک مسکن،‌ ادامه داد: به‌عنوان مثال وقتی قیمت یک ملک 600 میلیون تومان است و خریدار 200 میلیون آن را پرداخت می‌کند و 400 میلیون می‌ماند، حال چگونه بانک مسکن فقط گفته 150 میلیون تومان را تضمین می‌کند؟

وی تاکید کرد:‌ فعلاً بانک مسکن اعلام کرده 150 میلیون تومان را تضمین می‌کنند و در این ‌صورت نمی‌توانیم فروش قسطی مسکن را اجرایی کنیم.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.