وام نوسازی سه شهر کشور رسید

تا آخر هفته ۲۰۰ میلیارد تومان برای بافتهای حاشیه شهرهای کل کشور اختصاص می یابد.

وام نوسازی سه شهر کشور رسید

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

وام نوسازی سه شهر کشور رسید

معاون وزیر راه و شهرسازی از اختصاص ۹۰ میلیارد تومان به مشهد و ۳۶ میلیارد تومان به قم و شیراز برای بهسازی و نوسازی بافت‌ اسقاطی این شهرها تازه داد.

محمدسعید ایزدی اظهار کرد: سازمان مدیریت دو رده بودجه مستقل به شرکت عمران و بهسازی شهری اختصاص داده که احد گزین کردن ۹۰ میلیارد تومان به مشهد و دیگری تخصیص ۳۶ میلیارد تومان برای قم و شیراز است و هردو ردیف به بهسازی بافت‌های حاشیه‌ای و ناکارآمد این شهرها وابستگی یافته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: این دو برنامه به صورت اهرمی هستند؛ بدین صورت که این بودجه می تواند با مکمل هایی به سه یا چهار برابر افزایش یابد زیرا این مبالغ به شرطی وابستگی می‌یابند که شهرداری و دستگاه‌های سایر هم منابع بیاورند. در این چهره با ۹۰ میلیاردی که به مشهد برگزیدن یافته می‌توانیم ۲۷۰ میلیارد تومان پروژه داشته باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ضمن گفت: لغایت پسین هفته ۲۰۰ میلیارد تومان برای بافتهای حاشیه شهرهای همه مملکت برگزیدن می یابد.

ایزدی با بیان اینکه دولت مصمم است الی از طریق نوسازی و بهسازی، بخش مسکن را از رکود بیرون کند، به تعهد دولت در پرداخت ۱۰ درصد یارانه هوده تسهیلات نوسازی بافت‌های اسقاطی اشاره کرد و افزود: سود تسهیلات نوسازی ۱۸ درصد است که ۱۰ درصد آن را دولت تقبل می‌کند. لذا اتباع می توانند برای بهسازی بافت‌های ناکارآمد تسهیلات با سود هشت درصد گرفتن کنند.

وی تصریح کرد: برنامه امسال برای تسهیلات بهسازی و نوسازی ۱۵۰ هزار فقره است که بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان می شود. در ضمن ۱۵ هزار فقره نیز از پیش مانده که بابت موعد وام‌های ۱۳۹۳-۱۳۹۴ باید به متقاضیان پرداخت کنیم. این وام‌ها جمعا ۱۶۵ هزار فقره با رقمی بالغ بر ۳۶۰ میلیارد تومان را دربرگیرنده می‌شود که درخواستش را به آقای نوبخت داده‌ایم.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری به توافقنامه سازمان مدیریت با بانک مسکن برای تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات نوسازی اشاره و تاکید کرد: بانک مسکن توافق کرده با افزایش سهمیه اش از پنج هزار به ۱۰۰ هزار فقره بتواند نقش محوری در ارایه تسهیلات نوسازی بازی کند. بقیه وامها نیز به هفت بانک سایر داده می‌شود.

ایزدی در استجابت به این سوال که آیا ظرفیت جذب ۱۵۰ هزار فقره تسهیلات نوسازی در بافت‌های فرسوه هستی دارد، گفت: بله قطعا متقاضیان زیادی منتظر گرفتن این وام‌ها هستند. در این خصوص سامانه تسهیلات نوسازی را طراحی کرده‌ایم که متقاضیان در حال ثبت نام هستند. پیشه مشترکی که در حال اتمام آن با همکاری شهرداری تهران هستیم این است که دفاتر نوسازی مردم را راهنمایی، ثبت نام و به بانکها شناسایی می کنند.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.