ضرورت فعالیت موثرتر سامانه‌های املاک و اسکان و حمل و نقل

ضرورت فعالیت موثرتر سامانه‌های املاک و اسکان و حمل و نقل

در این جلسه موضوعاتی همچون راه‌اندازی و فعالیت موثرتر سامانه املاک و اسکان، روند همکاری سازمان‌ها، نهادها، میزان خوداظهاری‌ها، سامانه جامع حمل و نقل و رفع نقاط حادثه خیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


وزیر راه و شهرسازی در این نشست بر شفاف‌سازی دارایی‌ها و اموال توسط نهادها و سازمان‌ها تاکید کرد.بذرپاش در این نشست نقش بانک‌ها برای تخصیص ۲۰٪ تسهیلات به بخش مسکن براساس قانون را قابل توجه دانست و در اجرای بهتر طرح نهضت ملی مسکن، تداوم این روند را مورد تاکید قرار داد.


مهندس بذرپاش سامانه املاک و اسکان و تکمیل شدن آن را روشی موثر برای ارزیابی وضعیت مسکن برشمرد و افزود: تلاش می‌کنیم تا در جلساتی که هر ۲ ماه یکبار با اعضای کمیسیون اصل ۹۰ و نمایندگان مجلس برگزار می‌شود، نحوه همکاری دستگاه‌ها، نهادها و سازمان‌ها و همچنین میزان پیشرفت اطلاعات درج شده در سامانه را مورد ارزیابی و تحلیل قرار بدهیم.


موضوع سامانه جامع حمل و نقل و رفع ایرادات این سامانه برای خدمات‌رسانی بهتر به مردم مورد بررسی قرار گرفت. از دیگر موضوعات، ارایه گزارشی از روند رفع نقاط حادثه‌خیز توسط مسئولان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و معاون حمل و نقل بود.


مقرر شد تا از ظرفیت کمیسیون اصل ۹۰ برای همراهی سایر دستگاه‌ها،‌ ارگان‌ها و نهادها برای ثبت اطلاعات در این سامانه‌ها استفاده بهینه شود.